Fakty i mity na temat wybielania zębów

Tematowi atrakcyjności fizycznej poświęcono wiele badań. Pracowali nad nimi zarówno antropolodzy czy biolodzy, jak i portale i biura matrymonialne czy redakcje lifestylowych czasopism. Jedno z największych zostało przeprowadzone przez match.com, jeden z największych serwisów randkowych działających w Stanach Zjednoczonych.

W jego ankiecie wzięło udział ponad 5 tysięcy osób, które na pytanie o najważniejszy element męskiej atrakcyjności najczęściej wskazywały zdrowe, białe zęby. Potwierdzenie tezy przyniosło też chociażby badanie Amerykańskiej Akademii Stomatologii Estetycznej, według którego prawie połowa ludzi na długo zapamiętuje uśmiech spotkanych osób. Zadbane uzębienie to zatem jedna z najważniejszych wizytówek w kontaktach z ludźmi.

Dyskwalifikujące mogą być nie tylko braki i ubytki próchniczne wraz z wiązanym z nimi nieświeżym oddechem. Równie zły wpływ na to, jak postrzegają nas inni mają też przebarwienia, osad i kamień nazębny. W trosce o wizerunek warto więc regularnie korzystać z możliwości, które oferuje nam stomatologia estetyczna. Jedną z nich jest wybielanie zębów. Co trzeba wiedzieć na jego temat? Na to pytanie odpowiadamy we współpracy z gabinetem Dentyści Pod Jedynką.

Wybielanie zębów. Czemu jest ważne i na czym polega

Przebarwienia zębów mogą powstawać z wielu powodów. Niekiedy są wynikiem naturalnych procesów, bo wraz z wiekiem zmienia się kolor kości (a więc również zębiny) oraz przezierność zębów. U młodszych pacjentów częściej jednak odpowiadają za nie nawyki żywieniowe oraz skłonność do sięgania po używki. Do produktów szczególnie niebezpiecznych dla bieli zębów zaliczyć należy czerwone wino, kawę, herbatę, colę, papierosy i czekoladę.

Pacjenci z Mokotowa w gabinecie Pod Jedynką mogą wybielić zęby łącząc dwie metody – gabinetową oraz nakładkową. Pierwsza polega na wykorzystaniu systemu Beyond. Cała procedura jest możliwa do przeprowadzenia tylko w przypadku zdrowych zębów i składa się z zaaplikowania żelu oraz jego aktywacji za pomocą specjalnej lampy. Wszystko trwa około godzinę. Wiąże się z bardzo niskim prawdopodobieństwem skutków ubocznych, ale aby zniwelować ryzyko nadwrażliwości zębów po zabiegu, po jego zakończeniu pacjent otrzymuje komplet likwidujących ją nakładek. Podczas wizyty pobierany jest też wycisk jamy ustnej, na podstawie którego stworzone zostaną nakładki wybielające. Więcej na temat wybielania oraz tego, jak długo utrzymują się jego efekty, można dowiedzieć się na https://www.dentyscipod1.pl/oferta/stomatologia-estetyczna/.

Obalamy najczęstsze mity dotyczące wybielania zębów

Wokół wybielania zębów narosło wiele mitów, które mogą okazać się szkodliwe lub zniechęcić pacjentów do skorzystania z tego typu metod. Jednym z najczęściej powtarzanych jest ten dotyczący ich wysokich cen. Tymczasem – zwłaszcza jeśli pod uwagę weźmiemy to, że efekty utrzymują się nawet dwa lata – koszty nie są wcale zaporowe.

Niewiele wspólnego z prawdą mają też informacje dotyczące skutków ubocznych wybielania zębów. O ile zabieg nie jest wykonywany w domowym zaciszu za pomocą preparatów kupionych w internecie, a czuwa nad nim stomatolog lub higienistka, ryzyko pojawienia się nadwrażliwości jest bliskie zeru. Podobnie sprawa wygląda sprawa z rzekomo szkodliwym wpływem, jaki wybielanie ma na wypełnienia. Jedyny związany z tym problem to fakt, że żele i nakładki nie działają na plomby. By cieszyć się pięknym uśmiechem, po wybielaniu warto więc wymienić przynajmniej te, które są najbardziej widoczne.

Views:
252
Article Categories:
Zdrowie i uroda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *