Zalety tynków i wylewek maszynowych

Każdy kto buduje dom musi w odpowiedni sposób go wykończyć. Elementami na które powinno zwrócić się szczególną uwagę są niewątpliwie wysokiej jakości tynki na ścianach i stropach oraz wylewki na podłogach oraz elewacje zewnętrzne.
Przez wiele lat wykonywano je żmudną i pracochłonną metodą ręczną, nakładając zaprawę za pomocą specjalnych pac. Obecnie coraz powszechniej stosuje się lepsze i szybsze rozwiązanie, jakim są tynki maszynowe i wylewki maszynowe (Kraków zob.LITBUD). Od wykonywanych ręcznie różnią się przede wszystkim sposobem nakładania materiału na powierzchnię ścian czy podłóg. Tynki i wylewki maszynowe nakłada się przy pomocy specjalnego agregatu, który nosi nazwę mixokreta maszynowego. Jest to maszyna do której dodaje się w odpowiednich proporcjach wodę, piasek i cement. Wszystkie te składniki są mieszane aż do uzyskania odpowiedniej konsystencji, a następnie są podawane wężami na uprzednio przygotowane powierzchnie. Jest to bardzo wydajna metoda, szczególnie często używana kiedy trzeba pokryć wysokiej jakości tynkiem duże powierzchnie, takie jak elewacje zewnętrzne centrów handlowych. Odpowiednio wyszkolona i wyposażona w ten sprzęt ekipa może pokryć maszynowo tynkiem nawet ponad 100 metrów kwadratowych dziennie.
Jak widać tynki maszynowe to naprawdę skuteczna i szybka metoda wykonania niezbędnych prac przy wykończeniu budynku. Stare, ręczne metody powoli odchodzą do lamusa, a wielu właścicieli firm budowlanych chętnie inwestuje w nowe urządzenia. Dzięki nim nie tylko mogą szybciej wykonać zlecone przez inwestorów prace, metoda maszynowa daje także gwarancje, że będą one wykonane prawidłowo, co pozwoli uniknąć zbędnych poprawek. Nie tylko wydłużają czas budowy, ale przede wszystkim generują dodatkowe koszty, a tego zarówno inwestorzy jak i wykonawcy ze wszelkich sił starają się uniknąć.

Views:
694
Article Categories:
Budownictwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *