Wnętrze dla seniora w małym mieszkaniu jednorodzinnym

Jak stworzyć przytulny pokoik dla seniora?

W małych mieszkaniach jednorodzinnych mieszka czasem nawet i kilka pokoleń. Najstarsi członkowie wielopokoleniowych rodzin z całą pewnością zasługują na swój osobny kąt, w którym spędzać będą jesień życia. Jak powinien wyglądać dobrze zaprojektowany pokój dla seniora, aby babcia lub dziadek mogli czuć się w takim miejscu w pełni wygodnie i bezpiecznie? Na pewno dobrze będzie postawić na jasne tonacje kolorystyczne, a także duże okno, aby do pokoju wpadało dużo jasnego światła, co jest potrzebne nam wszystkim, niezależnie od wieku. Ważną część wystroju wnętrza dla seniora stanowią meble. Powinny być nie tylko estetycznie zaprojektowane, ale również funkcjonalne. Starsze osoby nie mają zazwyczaj zbyt rozbudowanej garderoby, dlatego do pomieszczenia wszystkich ubrań wystarczy im średniej wielkości szafa przesuwna w ścianie lub tradycyjna, dwudrzwiowa. Emeryci zazwyczaj dużo czytają. Trzeba więc pomyśleć o odpowiednim regale na książki. Mogą się na nim zmieścić nie tylko ulubione pozycje literackie, ale także całe zestawy pamiątek.

Dla wygody na jesień życia

Meble dobrane do pokoju seniora muszą być w pierwszej kolejności wygodne. Dotyczyć to będzie zarówno fotela, w którym wygodnie czytać się będzie książkę, jak i zestawu krzeseł przy gościnnym stoliku, jeśli podejmować będzie się znajomych w swojej prywatnej przestrzeni. Telewizor jest bardzo istotnym urządzeniem w pokoju seniora. Umieścić go można na szafce RTV. Na dole znajdować się mogą przegródki na prasę codzienną, którą starszy człowiek dopiero planuje przeczytać. Fotel dla relaksu funkcjonować może w postaci tradycyjnej – czyli obitej eleganckim materiałem, a także w wersji bujanej. Fotele bujane pozwalają się zrelaksować po całym intensywnym dniu pracy oraz rozrywek. Jeśli ktoś nie lubi zasłon na oknach – zawsze może zdecydować się na rolety, które w założeniu są o wiele praktyczniejsze. Dostępna gama kolorów sprawia, że z pewnością każdy wybierze coś dla siebie.

Jak wybrać najlepsze łóżko dla starszej osoby?

Urządzając pokój dla seniora w niedużym mieszkaniu musimy rozsądnie wybierać meble gdyż metraż jest bardzo ograniczony. W takim pomieszczeniu nie zmieścimy łóżka i kanapy dlatego należy wybrać jedno z tych rozwiązań. W przypadku osób starszych lepszym rozwiązaniem będzie pojedyncze łóżko gdyż codzienne rozkładanie i składanie kanapy czy narożnika mogłoby sprawiać seniorowi spory kłopot. Na łóżku w każdej chwili można się położyć i wygodnie odpocząć. Warto jednak wybierać łóżka do sypialni z pojemnikiem na pościel w ofercie sklepu Ms-meble24.pl, tak aby w razie potrzeby starsza osoba mogła łatwo przekształcić łóżko w miejsce do siedzenia z gośćmi. Oczywiście nie można zapominać o wysokiej jakości materaca do łóżka, gdyż tylko taki zapewni komfortowy sen i prawidłową regenerację organizmu a to w przypadku seniorów jest szczególnie istotne.

Views:
636
Article Categories:
Dom i mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *