Techniki relaksacyjne czyli jak radzić sobie ze stresem

Życie nie oszczędza nam stresujących sytuacji już od najmłodszych lat. Środowiskiem stresogennym bywa zwłaszcza praca, choć obowiązki rodzinne również mogą dokładać trosk. Bardzo ważne jest więc, by wypracować skuteczne techniki relaksowania się, co pozwoli zachować psychiczną równowagę i uwolni ciało od napięć. Podpowiadamy, jak radzić sobie ze stresem.

Po jakie techniki relaksacyjne sięgnąć?

Warto od czasu do czasu skorzystać z technik relaksacji. Najsłynniejszą z nich jest technika progresywnej relaksacji mięśni Jacobsona. Polega ona na napinaniu i rozluźnianiu poszczególnych grup mięśniowych. Popularnością cieszy się również trening autogenny Schultza, który za pomocą sugestii wzbudza w poszczególnych częściach ciała poczucie ciepła i ciężkości. Wykonanie tych treningów możliwe jest dzięki wsłuchaniu się w głos lektora z nagrania, które znaleźć można bez problemu w internecie.

Postaw na masaż

Nie od dziś wiadomo o relaksujących właściwościach masażu. Jest to niezawodny sposób na stres. Niestety, nie każdy ma czas, by regularnie odwiedzać salon masażu. W takich przypadkach warto zaopatrzyć się we własny masażer do ciała. Może nim być pistolet wibracyjny MediGunPRO pochodzący od firmy Casada. Posiada on automatyczny i ręczny tryb pracy, a także sześć wymiennych głowic masujących, które można dopasować do masowanej części ciała. Pistolet ma więc uniwersalne zastosowanie. Jednocześnie jest poręczny, co docenią osoby często podróżujące. Jego autem jest również długi czas pracy baterii – aż do 4 godzin! Oczywiście, masażery dostępne są w różnych formach. Nic nie stoi na przeszkodzie, by sięgnąć po tradycyjną matę, fotel, a nawet poduszkę masującą.

Techniki relaksacyjne są różne. Niektóre osoby preferują aktywne działania np. sport. Każdy z nas musi jednak dać swojemu ciału odpocząć. Niezawodny sposób na stres to po prostu relaks. Warto więc poddawać się medytacji czy sesjom relaksacyjnym. Świetnym pomysłem jest również regularne korzystanie z dobrodziejstw masażu. Dzięki różnego typu masażerom, można codziennie w skuteczny sposób odprężać swoje mięśnie. Rozluźnienie ciała w znaczący sposób będzie przyczyniać się do poprawy samopoczucia. Wszystkie zmartwienia i troski znajdują bowiem swój ślad w organizmie. Napięcia się w nim kumulują. Powiązania między ciałem i psychiką są naprawdę silne. Dlatego zamiast powątpiewać, warto po prostu wypróbować na sobie jak działają techniki relaksacyjne czy sam masaż. Z pewnością przyniesie to wiele długofalowych korzyści.

Views:
553
Article Categories:
Zdrowie i uroda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *