Sposoby na kąpiel noworodka bez płaczu

Świeżo upieczonym rodzicom często brakuje doświadczenia w pielęgnacji dziecka. Ich stres i strach przekłada się na jego odczucia i powoduje, że kąpiel jest trudnym zadaniem, które nie obywa się bez płaczu maleństwa.

Najważniejszym elementem każdej kąpieli jest zachowanie spokoju. Warto wcześniej przygotować się praktycznie i psychicznie do kąpielowego rytuału, co pozwoli ze zwykłej dbałości o higienę stworzyć relaksującą i przyjemną codzienność.

Kąpiel w praktyce

Każdą kąpiel warto rozpocząć od przygotowania niezbędnych akcesoriów. Wśród nich z pewnością znajdzie się wanienka z wodą o odpowiedniej temperaturze, nakładka antypoślizgowa bądź pielucha tetrowa, przygotowany wcześniej ręcznik, ubranka i oczywiście kosmetyki. Ciało noworodka wymaga szczególnej pielęgnacji, którą możemy zmienić w aromaterapię. To zdecydowanie uspokoi dziecko nie tylko w czasie kąpieli, ale także przed wieczornym snem.

Pomocny w każdej sytuacji jest JOHNSON’S® bedtime™ płyn do kąpieli na dobranoc, który dzięki łagodnej konsystencji oraz pięknemu zapachowi nada kąpielom innego wymiaru.

Gdy dziecko nie lubi wody

Każdy noworodek jest inny, dlatego sposób na kąpiel bez płaczu wymaga poznania tego, co dziecko lubi, a czego nie. Nie wszystkie dzieci lubią wodę, ale jest to niewielki odsetek. W większości zdarza się, że coś mu przeszkadza, albo czegoś mu brakuje. Zbyt zimna lub zbyt ciepła woda, nieodpowiednia temperatura otoczenia, zbyt duży chaos. To wszystko sprawia, że kąpiel noworodka bez płaczu jest niemożliwa.

Jak temu zaradzić

Najskuteczniejsze sposoby na kąpiel niemowlęcia są na wyciągnięcie ręki. Oprócz wprowadzenia kosmetyków, które dzięki zapachowi działają uspokajająco, warto zadbać o delikatny masaż. W kontakcie z ciepłymi dłońmi rodzica noworodek poczuje się bezpiecznie. Taki masaż możemy wykonywać podczas kąpieli, a także po niej wykorzystując JOHNSON’S® bedtime™ mleczko do ciała na dobranoc. Skuteczna jest również relaksacyjna spokojna muzyka, ponieważ noworodki, mimo że słabo widzą, to doskonale słyszą.

Views:
626
Article Categories:
Rodzina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *