Rynek wtórny czy pierwotny – na co lepiej się zdecydować planując zakup mieszkania?

Rynek wtórny czy pierwotny – na co lepiej się zdecydować planując zakup mieszkania?
Chociaż większość decyzji o zakupie nieruchomości jest uzależnionych od zasobności portfela osoby zainteresowanej taką inwestycją, wiele osób staje jednak przed dylematem – czy wybrać mieszkanie w Bydgoszczy pochodzące z rynku pierwotnego czy może lepiej zdecydować się na rynek wtórny?
Trzeba przyznać, że analizując dostępne obecnie na rynku oferty musimy zauważyć znaczącą różnicę w cenie pomiędzy rynkiem pierwotnym a mieszkaniami z tak zwanej drugiej ręki. Zaletami kupna takich nieruchomości, jak domy w Bydgoszczy na rynku pierwotnym jest z pewnością to, że możemy w dogodny dla siebie sposób urządzić wszystkie wnętrza. Świeżo oddane do użytku pomieszczenia nie wymagają również remontów.
 www.apiumkuchnie.com.plDodatkowo, mieszkania w Bydgoszczy, jakie oferują nam deweloperzy Bydgoszcz są umiejscowione zwykle w spokojnych, dopiero rozbudowywanych dzielnicach. Mieszkają tam zazwyczaj młode rodziny lub samotne osoby. Domy Bydgoszcz w spokojnej okolicy to na pewno wielki atut, gdyż możemy uniknąć zgiełku miasta. Trzeba jednak uwzględnić to, że decydując się na zakup takiej nieruchomości będziemy zmuszeni dojeżdżać do pracy przez nawet dość długi czas.
Oczywiście, istnieje wiele możliwości dojazdu komunikacją miejską. Nic więc dziwnego, że wcale nie brakuje chętnych na zakup tego rodzaju mieszkań. Trzeba jednak przyznać, że to rozwiązanie ma również swoje wady. Kupując mieszkanie na rynku pierwotnym często jesteśmy zmuszeni wydać naprawdę olbrzymie pieniądze.

Większość młodych osób, planujących osiedlenie się w swojej nieruchomości i na przykład usamodzielnienie się, nie jest w stanie podołać tego rodzaju wydatkom. W tym przypadku często w grę wchodzi kredyt pod hipotekę, jednak nie każdy ma wystarczającą zdolność kredytową, aby została mu przyznana pożyczka na tak dużą sumę. W związku z tym naprawdę sporo osób zainteresowanych jest ofertami pochodzącymi z rynku wtórnego, które są o wiele, wiele tańsze od mieszkań, które proponuje nam deweloper.

Views:
604
Article Categories:
Budownictwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *