Rodzaje taśm do uszczelniania szwów

Uszczelnianie szwów to ważny zabieg, mającym za zadanie chronić złączone elementy materiału przed przedostaniem się wilgoci i przemakaniem. Dzięki takim elementom odzież, a także namioty, markizy, plandeki, plecaki, torby czy kosmetyczki są doskonale zabezpieczone przed nieszczelnością, co ma decydujący wpływ na komfort użytkowania. Zabezpieczanie szwów taśmami uszczelniającymi skutecznie chroni przed ich zniszczeniem i przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych.

Czym jest taśma do uszczelniania szwów

To specjalistyczny produkt, który tworzy z materiałem elastyczną, odporną na działanie wilgoci, spoinę. Prawidłowo przeprowadzona aplikacja pozwala na idealnie wtopienie się taśmy w tkaninę, z której szyta jest odzież lub inne tekstylia. Dzięki taśmom uszczelniającym odzież robocza i specjalistyczna, np. dla straży pożarnej, wojska, służb medycznych, pracowników motoryzacji czy sportowców, oraz tekstylia użytkowe, są idealnie zabezpieczone przed przemakaniem i uszkodzeniem. Producenci oferują różne rodzaje taśm, które przeznaczone są do różnych zadań.

Jakie są rodzaje taśm do uszczelniania szwów

Tego rodzaju akcesoria dostępne są w różnych szerokościach i zróżnicowanej kolorystyce. Taśmy jednowarstwowe przeznaczone są do szycia odzieży przeciwdeszczowej, wykonanej z PVC i PU. Aplikacja tego rodzaju taśm odbywa się przy wykorzystaniu zgrzewarek o wysokiej częstotliwości lub specjalistycznych maszyn do uszczelniania szwów. Taśmy dwuwarstwowe służą do produkcji odzieży sportowej, roboczej i przeciwdeszczowej oraz innych akcesoriów, narażonych na działanie wilgoci np. plecaków i toreb. Taśmy trzywarstwowe wykorzystuje się w wymagającej odzieży przeciwpożarowej, medycznej, chemicznej, wojskowej i motoryzacyjnej oraz do grubych i ciężkich tkanin, z których szyje się namioty i plandeki. Do taśm uszczelniających szwy zalicza się także tzw. bonding film, który jest dwustronnym klejem w formie transparentnej taśmy. Produkt ten łączy materiały bezszwowo, dzięki czemu idealnie nadaje się do szycia odzieży z branży sportowej i fitness. Wszystkie te produkty oferuje http://loxy.pl/produkty/uszczelnianie_szwow/tasmy-do-uszczelniania-szwow/ – producent taśm uszczelniających szwy firma LOXY.

Postaw na najwyższą jakość

Taśma do uszczelniania szwów powinna być jak najwyższej jakości, ponieważ tylko wtedy może idealnie spełnić swoje zadanie i doskonale zabezpieczyć szwy przed przemakaniem. Marka LOXY oferuje taśmy pierwszorzędnej jakości, które dostępne są w różnych grubościach, szerokościach i kolorach. Dzięki temu każdy producent odzieży i tekstyliów przeciwdeszczowych znajdzie produkt idealnie dopasowany do swoich potrzeb.

Views:
465
Article Categories:
Sklepy internetowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *