Rehabilitacja w ośrodku i w domu

Rehabilitacja po wypadku lub chorobie to najczęściej długi czasochłonny proces. Wiąże się również z ponoszeniem kosztów związanych z ograniczeniem aktywności zawodowej oraz koniecznością dojazdów na zabiegi rehabilitacyjne. W celu uniknięcia dodatkowych kosztów w postaci opłat za same zabiegi warto skorzystać z oferty gabinetów rehabilitacyjnych mających podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Tego rodzaju gabinety i ośrodki rehabilitacyjne zapewniają darmowe porady i zajęcia dla osób posiadających ubezpieczenie społeczne. Liczba poszczególnych zabiegów bezpłatnych zabiegów, jaką oferuje rehabilitacja uzależniona jest od kontraktów podpisanych przez poszczególne zakłady rehabilitacyjne. W ofercie znajdują się praktycznie wszystkie zabiegi wykorzystywane w czasie przywracania sprawności pacjentów. W ramach refundacji pacjenci mają również dostęp do nowoczesnych urządzeń wspomagających skuteczną rehabilitację. Różnego rodzaju sterowane elektroniczne trenażery wykonują plan treningowy założony przez rehabilitanta. Urządzenia posiadają zabezpieczenia przez zbyt dużą intensywnością ćwiczeń i zbyt wielkim obciążeniem.

Niezależnie od wykorzystywanych urządzeń szczególnie ważna jest rola rehabilitantów. Mają oni bezpośredni kontakt z każdym pacjentem i w czasie wspólnie spędzonych godzin mają możliwość obserwowania postępów rehabilitacji. Zadaniem osób, które wykonują zabiegi w ramach rehabilitacji jest jak najszybsze przywrócenie pacjentom pełnej sprawności. Oczywiście w przypadku poważnych kontuzji proces wracania do pełnej sprawności może trwać wiele miesięcy. W czasie całej rehabilitacji konieczne są okresowe kontrole prowadzone w celu stwierdzenia prawidłowości rehabilitacji.

Rehabilitacja obejmuje również w razie konieczności wizyty w domu pacjenta. W czasie takich wizyt prowadzone są zajęcia rehabilitacyjne. Pacjent otrzymuje wskazówki dotyczące codziennych zachowań oraz sposobów unikania kolejnych urazów. Pacjenci korzystając z wizyt rehabilitanta mają również możliwość modyfikowania planu ćwiczeń i dostosowania ich do swoich aktualnych możliwości. Rehabilitant udziela również porad na temat właściwego wykonywania ćwiczeń w domu. Pozwala to na jak najlepsze wykorzystanie czasu przeznaczonego na rehabilitacje. Niezależnie od miejsca gdzie pacjent korzysta z ubezpieczenia otrzymuje zawsze najlepszą możliwość pomoc, której celem jest przywrócenie mu pełnej sprawności ruchowej.

Zobacz ofertę rehabilitacji RST

Views:
640
Article Categories:
Zdrowie i uroda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *