Przedwczesna menopauza

Problemy dojrzałych kobiet potrafią mocno wpłynąć na samopoczucie oraz poczucie… kobiecości. Szczególnie w przypadku, gdy pojawiają się zupełnie niespodziewane, gwałtowne zmiany hormonalne, które z pozoru nie powinny w ogóle mieć miejsca. Jednym z najważniejszych i dość często spotykanych problemów jest z całą pewnością przedwczesna menopauza, która dotyka dużej liczby kobiet i która prowadzi do wielu problemów natury emocjonalnej, a do tego zdrowotnej. W naszej klinice jesteśmy w stanie dokonać dla Pań odpowiedniej diagnozy, ustalić przyczyny wystąpienia przedwczesnej menopauzy, a także rozpocząć jej leczenie, dzięki czemu bardzo szybko przestanie być jakimkolwiek problemem. Okazuje się bowiem, że jest to problem, który zdecydowanie można wyeliminować – wystarczy jedynie opinia eksperta oraz odpowiedni kierunek leczenia. Skąd w ogóle bierze się przedwczesna menopauza i jakie są sposoby na walkę z nią?

Problem, któremu da się zaradzić!

Przedwczesna menopauza, a więc zatrzymanie miesiączkowania przed 45 roku życia może być uwarunkowana genetycznie, jak również spowodowana miastenią, zapaleniem stawów albo tarczycy. O jej wystąpieniu możemy mówić wtedy, kiedy miesiączka zatrzymuje się na okres dłuższy niż 3 miesiąće i w takiej sytuacji konieczne jest zwrócenie się do lekarza specjalisty, który będzie w stanie przeprowadzić badania i zlecić odpowiednie leczenie. Czy zatrzymanie miesiączki zawsze jest oznaką menopauzy? Niekoniecznie, ponieważ w niektórych sytuacjach miesiączka może nie występować u zdrowej kobiety nawet przez 2, maksymalnie 3 miesiące, np. w przypadku zmiany klimatu albo dużych przeżyć emocjonalnych. Trzeba więc ten okres przeczekać i dopiero później zgłosić się do naszej kliniki. A możecie Panie liczyć na profesjonalną i w pełni indywidualną pomoc. Przedwczesna menopauza może być skutecznie leczona hormonalnie – dzięki zastosowaniu odpowiedniego stężenia progesteronu oraz estrogenów będzie stymulowało jajniki do pracy, w konsekwencji czego miesiączka zostanie przywrócona.

Dlaczego warto postawić na nas?

Ponieważ w naszej klinice dbamy o to, abyście Panie miały możliwość poznania swojego problemu oraz zlikwidowania go. Nasi lekarze specjaliści posiadają bardzo dużą wiedzę w tym temacie, dzięki czemu w każdym przypadku są w stanie podać odpowiednią diagnozę i rozpocząć skuteczne leczenie. Posiadamy niezbędne rozwiązania, dzięki którym przedwczesna menopauza nie będzie już problemem, a do tego jesteśmy w stanie zapewnić wszystkim Pacjentkom inne konsultacje ginekologiczne – zapraszamy więc do wizyty i postawienia na usługi specjalistów.

Views:
713
Article Categories:
Zdrowie i uroda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *