Popularne metody gięcia blach

Blacha jest materiałem, mającym powszechne zastosowanie we współczesnym przemyśle. Idealne zastosowanie dla swoich właściwości znajduje w wielu dziedzinach. Jednak prawie w żadnej z nich, nie występuje w pierwotnej formie. W związku z tym jest poddawana obróbkom, które dostosowują jej właściwości do konkretnej potrzeby. Popularnymi metodami obróbki blachy jest perforowanie i gięcie. Wszystko wykonywane jest z zachowaniem dokładności. Po to, by zapewnić największą wytrzymałość i elastyczność.

Metody i zastosowanie gięcia blach

Na proces gięcia blachy wpływa mnóstwo czynności. Blacha może być wyginana, zawijana czy profilowana. Każda czynność ma swój cel. Najpopularniejsze metody gięcia blach to m.in.: gięcie za pomocą tłoczników, formowanie na walcach, kształtowanie krążkami. Bardziej zaawansowaną technologią wykorzystywaną podczas gięcia blach jest CNC. W tym wypadku gięcie odbywa się przy pomocy komputerowo sterowanej maszyny. Niezależnie od metody wybranej do obróbki blachy, warto pamiętać, że jest to proces wieloetapowy. Trzeba też wiedzieć, że blachę można giąć na gorąco i na zimno. Gięta blacha znajdzie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Najczęściej trafia do branży budowlanej, produkcyjnej, okiennej i motoryzacyjnej. W Perfopol.pl gięcie blachy przebiega na profesjonalnym sprzęcie. A dzięki 30-letniemu doświadczeniu jest w stanie zapewnić najwyższą jakość świadczonych usług. 

Perforacja blachy i jej zastosowanie

Blacha perforowana jest arkuszem blachy o jednorodnym perforowaniu w równych odstępach. Blachy perforowane bardzo często widać na warsztatowych regałach. Należy jednak nadmienić, że wykorzystywane są w wielu miejscach. Stosowane są w przemyśle motoryzacyjnym spożywczym oraz rolnym. W budownictwie są często spotykane w systemach wentylacji. Ponadto są używane do produkcji szaf i innych elementów wyposażenia wnętrza. Można nawet spotkać blachy perforowane o zastosowaniu dekoracyjnym. Jej uniwersalność jest świetnym dowodem na to, że blacha i jej różne warianty budują znaczną część świata, który nas otacza. 

Perfopol.pl dostarcza blachy perforowane od wielu lat. Firma z powodzeniem od 1990 roku zajmuje się obróbką metalu i tworzeniem konstrukcji stalowych. Ciągłe poszukiwanie nowych rozwiązań skutkuje stałym rozwojem przedsiębiorstwa. Specjalnością marki są sita perforowane, profile perforowane, sita plecione, sita zgrzewane i wypałki laserowe. Precyzja, rzetelność i otwartość na nowe wyzwania, to gwarancja najwyższej jakości usług Perfopol. 

Views:
405
Article Categories:
Budownictwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *