Papier ceramiczny

Wyroby ceramiczne są znane ludzkości od tysiącleci. Już w starożytności wytwarzano piękne garnki, które przetrwały do naszych czasów. Obecnie nowoczesne technologie pozwalają na rozszerzenie asortymentu produktów wytwarzanych z ceramiki i pozwala na szersze zastosowanie tego materiału.

Doskonałym przykładem nowej linii produktów ceramicznych jest papier ceramiczny. Jest to cienkie i elastyczne tworzywo, którego głównym przeznaczeniem jest izolowanie statyczne. Ważną zaletą papieru jest fakt, że wykonuje się go z tworzyw biodegradowalnych. Dlatego jest przyjazny środowisku i łatwo się rozkłada. Obok takich produktów jak taśma ceramiczna, czy sznur ceramiczny jest on najważniejszym narzędziem do izolowania spoiw i wypalania ich w wysokich temperaturach. Może być stosowany do zabiegów stosowanych w 1200 stopniach Celsjusza. Papier ceramiczny (zob.ceramic.com.pl) jest bardzo odporny na rozdarcia, dlatego można go śmiało wpychać w wąskie szczeliny. Co więcej biodegradowalny charakter materiałów sprawia, że ma on bardzo niską przewodowość ciepła. Pozwala on więc na zaizolowanie gorących obiektów, które w innym wypadku mogłyby stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia pracowników. Oczywiście posiada on też wady. Podstawową jest jednorazowość. Jego właściwości termoizolacyjne ulegają zaburzeniu i zanikowi już w temperaturze 1250 stopni. Przez to nie powinien być on używany wielokrotnie, jeśli nie ma możliwości bardzo dokładnego pomiaru temperatury obiektu, który on izoluje.

Ceramika cały czas znajduje nowe zastosowani we współczesnym przemyśle. Rodzi to nadzieję, że ten znany od wieków materiał dostarczy ludzkości wielu produktów, których będzie można użyć aby uczynić pracę bezpieczniejszą i szybszą. Firmy, które zajmują się je produkcją cały czas starają się odkryć pełen potencjał tego wspaniałego surowca.

Views:
918
Article Categories:
Budownictwo

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *