Organizacja sprzątania w biurach

Większość biur i obiektów o dość dużej powierzchni decyduje się na zatrudnienie zewnętrznych firm, oferujących prace porządkowe. Może być to zatem dość dochodowe zajęcie, jeśli będzie dobrze przemyślane. Zdobywanie zleceń w dużej mierze opiera się na dobrze wykonywanej pracy, w określonym czasie. Dlatego też właściwa organizacja pracy jest niezwykle istotna, aby firma sprzątająca mogła się rozwijać i czerpać adekwatne zyski.

Harmonogram prac porządkowych w biurze

Sprzątanie, jak każda praca, wymaga pewnych założeń i planu, dzięki któremu zlecenie zostanie wykonane szybko i sprawnie. Pewne elementy muszą być wykonywane codziennie, ale niektóre np. raz w tygodniu lub raz w miesiącu. Warto zatem ustalić harmonogram i postępować ściśle według niego. Efektywne sprzątanie powinno odbywać się w określonym porządku, aby te elementy, które jeszcze wymagają pracy, nie powodowały zabrudzeń tych skończonych. Kolejność powinna wyglądać następująco:

  • Opróżnianie koszy na śmieci,
  • Założenie nowych worków na śmieci,
  • Przetarcie blatów,
  • Mycie stołów,
  • Odkurzanie,
  • Mycie podłóg.

Rozpoczęcie sprzątania od odkurzania wykładziny będzie bezcelowe, jeśli po wytarciu blatów biurek znajdą się na niej okruchy lub kurz, dlatego ta kolejność jest tak ważna. Ustawianie ozdób i innych elementów, które znajdują się na biurkach, powinno odbywać się na sam koniec.

Artykuły niezbędne do utrzymywania porządku

Bez dobrych, profesjonalnych artykułów do utrzymywania porządku, efekt również nie będzie zadowalający. Należy więc wybrać odpowiedni sprzęt oraz środki czystości wykorzystywane w pracy. Dużym ułatwieniem w zaopatrzeniu są hurtownie, w których można złożyć zamówienie na większą ilość produktów, aby mieć ich zapas na najbliższy czas pracy. Dobrze wyposażona hurtownia artykułów chemicznych powinna zapewnić nie tylko środki czystości, ale i niezbędny sprzęt, taki jak szczotki, kije, czy mopy. Dobrze zorganizowana praca przekłada się na jakość, a jakość na ilość zleceń. Dlatego warto taki plan stworzyć i ściśle go przestrzegać.

Views:
474
Article Categories:
Usługi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *