Nowoczesne rozwiązania z zakresu nitowania

Nitowanie to proces, który stanowi jedną z podstawowych technik łączenia za sobą różnego rodzaju elementów. Połączenie wykonywane jest za pomocą nitów, które umieszczane są w odpowiednio przygotowanych otworach w łączonych ze sobą elementach. Następnie nity zakuwane są ręcznie lub przy zastosowaniu nowoczesnych, profesjonalnych urządzeń przeznaczanych do takich prac. Przeprowadzenie nitowania pozwala na uzyskanie trwałego, nierozłącznego połączenia elementów.

Nowoczesne rozwiązanie do nitowania

Przez lata proces nitowania był przeprowadzany ręcznie poprzez wykorzystanie młotów i stempli nitujących. Ten proces był uciążliwy oraz wymagał włożenia w niego dużej ilości pracy. Jednak nowoczesne technologie pozwoliły na stworzenie profesjonalnych urządzeń do nitowania, które nazywane są nitownicami. Aktualnie na rynku znajduje się wiele różnorodnych urządzeń tego typu, które pozwalają na prosty i szybki montaż nitów w łączonych elementach. Jednym z popularniejszych rozwiązań są właśnie nitownice pneumatyczne. Pozwalają one na szybkie i efektywne przeprowadzenie procesu nitowania.

Nitownice pneumatyczne – czym się charakteryzują

Nitownice pneumatyczne do nitów to rozwiązanie, które pozwala na efektywne przeprowadzanie prac. Czynnikiem roboczym, który pozwala uzyskać duży nacisk jest sprzężone powietrze doprowadzane ze sprężarki. Pozwala to na wykorzystywanie nitownicy pneumatycznej do stałej, ciężkiej pracy oraz łącznie twardych i grubych materiałów. Dzięki wywieraniu dużej siły nacisku możliwe jest otrzymanie w takich przypadkach wysokiej jakości połączenia w wygodny i szybki sposób – poznaj ofertę na: http://norsteel.pl/nitownice-pneumatyczne-masterfix-do-nitow/

Firmą NORSTEEL posiada w swojej ofercie nitownice pneumatyczne. W sklepie internetowym Norsteel.pl występują profesjonalne urządzenia tego typu. Charakteryzują się one wysoką jakością wykonania oraz dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Są one wykonywane z odpowiednio dobranych materiałów konstrukcyjnych, które gwarantują wysoką odporność oraz wytrzymałość sprzętu. Praca z wykorzystaniem nitownic pneumatycznych tej marki jest niezwykle wygodna, szybka oraz pozwala na otrzymywanie wysokiej jakości połączeń z zastosowaniem nitów.

Zastosowanie nitownic pneumatycznych

Nitowanie przy użyciu nitownicy pneumatycznej pozwala na proste i szybkie łączenie ze sobą różnego rodzaju elementów wykonanych z różnorodnych materiałów. W zastosowaniach przemysłowych wykorzystywane jest ono głównie do łączenia części stalowych. Może być wykorzystywana także do łączenia elementów drewnianych, skórzanych czy takich wykonanych z tworzywa sztucznego. Nitownica pneumatyczna jest urządzeniem niezbędnym podczas wykonywania prac na budowach, w warsztatach czy na liniach produkcyjnych. Wykorzystywana jest ona do łączenia blach, kształtowników, wsporników, wiązarów, dźwigarów oraz innych elementów maszyn.

Views:
388
Article Categories:
Budownictwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *