Na co zwrócić uwagę kupując dach? 

Z uwagi na to, że dach to – zaraz po elewacji – najbardziej rzucająca się w oczy część domu, trzeba go wybrać z rozwagą. Wiele osób nazywa go nawet 5 elewacją, więc tym bardziej musimy dołożyć starań, by był nie tylko jak najlepszy pod względem jakości, ale i estetyki. Dzięki temu dokonamy ekonomicznego wyboru na lata i zapomnimy o konserwacji i ciągłych naprawach. W tym artykule poradzimy, na co warto zwrócić uwagę kupując dach.

Więźba dachowa

To, jaki dach wybierzemy, zależy od tego, jaka więźba dachowa znajduje się na naszym budynku. Jeżeli jest to mocna, solidna konstrukcja, możemy sobie pozwolić na cięższe pokrycie. Gdy z kolei remontujemy stary dom, a więźba dachowa nie jest w idealnym stanie, warto rozważyć zakup blachy trapezowej. Równie dobrze sprawdzi się blachodachówka karpiówka. Jednak to nie wszystko.

Elewacja domu

To ona zostaje wykończona w pierwszej kolejności. Dlatego wybierając dach, musimy dobrać go pod kolor zewnętrznych ścian budynku. Tak samo rynny dobieramy dopiero do pokrycia dachowego. Jednak już na etapie tworzenia elewacji i termomodernizacji musimy dokładnie przemyśleć i typ dachu, i instalacji odprowadzającej wodę.

Styl domu

Kolejna kwestia to styl, w jakim został zaprojektowany i wzniesiony dom. Wiadomo, że do nowoczesnego domu z panelami słonecznymi i prostą bryłą, nie założymy blachodachówki karpiówki. Jest ona dedykowana dachom na domy w starym, zabytkowym stylu. Tak samo jak na eleganckie lokale nie położymy blachy trapezowej.

Najlepsze dachy

Wiemy już, czym się kierować przy wyborze dachu, ale nadal asortyment pokrycia pozostaje tak ogromny, że nie wiadomo, na co się zdecydować. W takiej sytuacji warto postawić na ekonomiczne i proste rozwiązania. Z pewnością zalicza się do nich blacha trapezowa, która jest tania, lekka i mocna. Odporna na wszystkie możliwe negatywne czynniki zewnętrza.

Szeroka gama kolorów tej blachy, jaką oferują producenci, sprawia że spełni ona wymagania nawet najbardziej wybrednych inwestorów. Jeśli zależy nam na odrobinie estetyczniejszym poszyciu i dysponujemy większymi środkami, możemy się też zdecydować na zwykłą blachodachówkę.

Views:
588
Article Categories:
Budownictwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *