Mycie i czyszczenie podłóg drewnianych

Parkiety drewniane wciąż cieszą się ogromną popularnością. Za pomocą desek o unikalnym wzorze można stworzyć wspaniałą mozaikę, która będzie cieszyć oczy. Drewno ponadto jest uważane za materiał utrzymujący ciepło, dlatego surowiec częściej wykorzystywany jest szczególnie w salonach czy pokoju gościnnym. O taki materiał należy jednak odpowiednio dbać, by jego jakość utrzymywała się przez dłuższy czas… Jak przeprowadzać czyszczenie?

Odkurzać czy tylko myć

Drobinki kurzu osadzają się wszędzie, również na posadzce może pojawić się ich wiele. W przypadku parkietów drewnianych warto jednak uważać podczas ich usuwania. Niewłaściwie dobrane końcówki odkurzacza, a także zbyt mocne dociskanie ssaka do powierzchni może wywołać powstanie zarysowań.

Czyszcząc podłogę, najlepiej wykorzystać szczotkę z miękkim włosiem, dzięki której można będzie w bezpieczny sposób przesuwać urządzenie po parkiecie. Jeśli sprzęt daje możliwość zmniejszenia mocy ssania, warto uregulować również ten parametr. Zbyt intensywna praca będzie przyczyniać się do mocnego zassania końcówki, przez co również mogą pojawić się rysy!

Codzienna pielęgnacja za pomocą ściereczki

Do regularnego odświeżania powierzchni zalecane jest użycie suchych lub lekko zwilżonych wodą ścierek z mikrofibry. Można również wykorzystać mop ze specjalną końcówką. Elektrostatyczne oddziaływanie tych elementów doskonale przyciąga brud i mikrocząsteczki łącznie z powszechnymi w mieszkaniu alergenami.

Czyszczenie ściereczką z mikrofibry pozwoli usunąć zbierający się kurz, a przy tym pomoże wyeliminować drobne zabrudzenia. Po każdorazowym sprzątaniu warto uprać materiał przed kolejnym froterowaniem podłogi.

Pielęgnacja drewna może być prostsza

Czyszczenie większych powierzchni ręczne z wykorzystaniem ściereczki z mikrofibry może być kłopotliwe. W takim przypadku może sprawdzić się mop bezprzewodowy, dzięki któremu nie tylko usuniemy drobiny kurzu i brud, lecz również odkazimy powierzchnię!

Hizero Bionic Mop jest nowoczesnym systemem oferującym funkcje zamiatania, mycia, wycierania i suszenia. Sprzęt posiada również opcję samooczyszczania, przez co jego eksploatacja będzie znacznie prostsza. Urządzenie zapewnia możliwość zamiatania parkietu, mycia na mokro oraz suszenia. Znajdziesz je na http://sternapolska.pl/produkty/hizero/223-hizero-4-in-1-bionic-mop.

Mopem automatycznym da się usunąć nawet najcięższe zabrudzenia. System wykorzystuje do pracy jedynie czystą wodę, która zostaje przetworzona na parę, doskonale usuwając wszelkie nieczystości. Mop jest łatwy w użytkowaniu, cichy i może stanowić świetne wsparcie podczas codziennego sprzątania!

Views:
516
Article Categories:
Dom i mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *