Łazienka w stylu boho – najnowsze trendy

Styl boho to wciąż pozostający w modzie styl wnętrzarski, który urzeka swoją nonszalancją oraz wpasowuje się w będący ostatnio na czasie ekologiczny sposób życia. Nazwa boho pochodzi od francuskiego słowa la bohème, które oznacza cyganerię, czyli środowisko artystyczne spędzające czas na wspólnych zabawach. Styl boho tak samo jak dawna bohema słynęły z kontrowersji przez awangardowe podejście do sztuki. Owy styl wnętrzarski jest przypisywany do eklektycznych, ponieważ wyróżnia się łączeniem elementów z rozmaitych konwencji architektonicznych i odmiennych kultur, co odznacza go pośród, takich stylów jak industrialny, skandynawski czy prowansalski.

Łazienka w stylu boho – charakterystyczne elementy

Najważniejszym i chyba najczęściej kojarzonym elementem jest drewno. Naturalne słoje dodadzą wnętrzu charakteru, a ciepły kolor drewna sprawi, że Twoja łazienka stanie się przytulnym pomieszczeniem. Warto pamiętać, aby skontrastować brąz z materiałem o chłodniejszej barwie, ponieważ jeżeli chcemy zakupić także dodatki specyficzne dla tego stylu, dając im za tło wyłącznie drewno, wszystko może zlać się w jedno.

Kolejnym materiałem charakterystycznym dla stylu boho, są różnorodne plecionki. Tę fakturę wykorzystuje się zazwyczaj przy wyrobie dodatków. Plecione pojemniki, kubeczki lub mydelniczki to klasyczne przykłady wyposażenie łazienki. Jeśli jednak chcielibyśmy pokusić się na coś większego, co urozmaici wygląd wnętrza, można wybrać pleciony parawan. Wiele odcieni oraz wzorów proponowanych w sklepach daje nam duże pole do manewru.

Dobrym kontrastem, ale jednocześnie materiałem świetnie współgrającym z drewnem będzie kamień. Jako element o chłodnym wyglądzie zharmonizuje klimat wnętrza łazienki i wpasuje się w hipisowski styl.

Planując wygląd łazienki, trudno pominąć chyba najbardziej naturalną rzecz w stylu boho – rośliny. Ludzie często rezygnują z tych pięknych ozdób, ponieważ błędnie zakładają, iż bez światła rośliny nie przeżyją. Jednak zgłębiając temat, można poznać wiele łatwo dostępnych kwiatów (skrzodłokwiat, paproć), które do przeżycia potrzebują jedynie dużej wilgotności i cienia. Jeśli nie masz ręki do kwiatów, dobrą alternatywą będzie fototapeta lub obraz z kwiatowym wzorem.

Należy pamiętać, że wyposażenia łazienek w stylu boho to również awangarda, czyli odrzucanie dotychczasowych trendów i tworzenie własnego odrębnego języka wyrazu, dlatego warto pokusić się na wyróżniające się akcesoria do łazienki. Wyjątkowy kształt lub kolor przedmiotu urozmaici nawet małe pomieszczenie. Doskonale sprawdzą się tutaj dodatki w odcieniu złotego lub lustro łazienkowe o ciekawej formie.

Views:
570
Article Categories:
Dom i mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *