Jakie wybrać oświetlenie nad lustrem w łazience by było ładne i praktyczne

Łazienka to nie tylko miejsce codzienności pielęgnacyjnych. Tam także większość kobiet robi każdego dnia rano makijaż. Poza walorami estetycznymi musi być przede wszystkim praktyczna. W tym wypadku ogromne znaczenie ma oświetlenie samego lustra. Jak je wybrać? Czy warto zwrócić uwagę na kolor światła? Przeczytaj, co sprawdzi się najlepiej i co wziąć pod uwagę podczas projektowania tego miejsca.

Oświetlenie lustra – dlaczego jest tak istotne

Lustro w toalecie wykorzystywane jest przez kobiety przede wszystkim podczas robienia makijażu, czy drobnych zabiegach kosmetycznych, na przykład takich jak regulacja brwi. Mężczyźni z kolei codziennie golą lub pielęgnują swoje brody. Dlatego też odpowiednie podświetlenie jest niezwykle ważne. W tym miejscu łazienki najlepiej sprawdzi się właściwie dobrany kinkiet nad lustro. Niestety światło pochodzące z lamp zamontowanych na suficie nie da tego samego efektu. Niewątpliwą zaletą kinkietów łazienkowych jest:

– wodoszczelność – producenci dbają, by wilgoć, która jest naturalnym zjawiskiem w tego typu pomieszczeniach, nie stwarzała zagrożenia,

– celowe kierowanie światła w odpowiedni obszar, który poprawia widoczność.

W jakim miejscu najlepiej instalować oświetlenie

Najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest zamontowanie kinkietu bezpośrednio nad zwierciadłem. Jednak ciekawym i równie skutecznym sposobem jest umieszczenie dwóch lamp po bokach lustra. Styl kinkietu z łatwością można dopasować do wystroju całego pomieszczenia. Ciekawe propozycje dostępne są tutaj: https://boxlab.pl/kinkiet-nad-lustro

Moc i barwa światła

Mogłoby się wydawać, że im większa moc żarówek stosowanych w kinkietach, tym lepiej. Nie powinno się z tym jednak przesadzić, ponieważ może to spowodować efekt oślepienia. Warto również zwrócić uwagę na barwę światła. Żółte światło daje wrażenie przytulności, dlatego chętnie jest stosowane w łazienkach, jednak w przypadku kinkietów, które mają za zadanie oświetlać lustro lepiej wybrać to zimniejszej, o białej barwie. Jest bardziej podobne do światła dziennego, dlatego zarówno kolory makijażu, jak i sama skóra będą wyglądały naturalniej.

Views:
419
Article Categories:
Dom i mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *