Jakie opakowania są ekologiczne

Opakowania ekologiczne to takie, które są wykonane z naturalnych składników i są degradowalne. Wszystkie torby papierowe z uchwytem są wykonane z celulozy drzewnej. Zwykle jest to celuloza z sosny. Mieli się ją i prasuje. Z papieru można zrobić wiele rzeczy, nie tylko torby na zakupy.

Czy naczynia jednorazowe ekologiczne to również papier

Oczywiście, że tak. Mogą posłużyć do podania w nich drugiego dania i deseru. Można wykorzystać je również jako podstawki do owoców itp. Plastiki skończyły już swoje lata triumfu. Przedsiębiorcy stawiają na ekologię, dlatego coraz więcej na rynku mamy jednorazowych talerzy z papieru zamiast z plastiku.

Papierowe kubki do napojów mogą służyć zarówno do napojów zimnych, jak i gorących. Taki kubek potrafi długo stać z gorącą herbatą i się nie zdeformować, czy całkowicie rozpłynąć. Papierowe naczynia jednorazowe można wyrzucić do kubła na makulaturę oraz wykorzystać jako paliwo w starych piecach.

Które opakowania cukiernicze wybrać

Gdy pakujemy ciasta i ciastka, zawsze używaliśmy do tego białego papieru pakowego. Nigdy  w cukierenkach ten sposób pakowania nie zaginął. Doszły do tego jeszcze kartonowe pudełka, do których łatwo można zapakować tort lub inne ciasta o miękkiej strukturze. 

Tort lub inne ciasto z kremem można najpierw ułożyć na papierowej dekoracyjnej serwecie i dopiero potem zamknąć w pudełku. Po przyniesieniu do domu można z całym opakowaniem wsadzić ciasto do lodówki, jeżeli jest jeszcze sporo czasu do imprezy. Gdy czas postawić ciasto na stół, otwieramy pudełko, przenosimy ciasto wraz z serwetą na paterę i gotowe.

Views:
630
Article Categories:
Kulinaria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *