Jaki wybrać odkurzacz dla alergika

Alergicy powinni zwrócić uwagę nie tylko na staranne usuwanie kurzu z otoczenia, ale także na to, w jaki sposób przebiega sprzątanie. Tradycyjne odkurzacze, mimo że usuwają siedliska roztoczy, to jednak powodują wiele problemów dodatkowych. Wzbijają kurz w powietrze, wysuszają powietrze i je elektryzują. Wydmuchują powietrze zanieczyszczone i pełne alergenów. Dlatego, konieczne jest wybranie odkurzacza specjalistycznego, wyposażonego w funkcje zabezpieczające przed takim stanem rzeczy. Jakie są to odkurzacze?

Odkurzacze dla alergików – czyli jakie


Odkurzacze, które są odpowiednie do użytku w domu zamieszkiwanym przez alergika to takie, które są wyposażone w filtry. Najlepiej filtry Hepa (High Efficiency Particulate Air filter). Filtry Hepa do odkurzaczy są wyprodukowane ze szkła spiekanego i składa się z trzech warstw połączonych ze sobą żywicami syntetycznymi, dzięki czemu zapewniają użytkownikowi wysoki poziom filtracji powietrza. Jedna z warstw filtrów ma pochłaniać zapachy.

Dlaczego odkurzacze z filtrami Hepa są najlepsza dla alergików?
Filtry Hepa mają zdolność zatrzymywania roztoczy, kurzu, grzybów, a także pierwotniaków, wirusów i bakterii. Alergicy powinni zwrócić szczególną uwagę na filtry Hepa klasy h13. To oznaczenie mówi nam, że filtr jest barierą dla cząsteczek większych od 0,3 mikrona. To powoduje, że przez filtr nie przechodzi nawet toksyczny dym papierosowy. Przez filtr o takiej gęstości nie przejdą również zarodniki grzybów. Pamiętajmy, że filtry trzeba wymieniać raz na rok. Należy wziąć to pod uwagę szacując całościowe koszty zakupu odkurzacza. Dodatkowo, należy wziąć pod uwagę to, że częste wciąganie do odkurzacza takich produktów jak mąka, cukier, czy innego rodzaju proszek, powoduje szybsze zużywanie się filtra. Więcej o tym, jak dbać o odkurzacz z dobrej jakości filtrem Hepa, dowiemy się od pracowników obsługujących sklep wdomu24.pl, którzy na co dzień zajmują się dostarczaniem doskonałych odkurzaczy domowych do swoich klientów – przekonaj się sam: https://wdomu24.pl/40-odkurzacze-dla-alergikow

Filtry nasączone wyciągiem z miłorzębu


Jeszcze większą skuteczność ma odkurzacz dla alergików z podwójnym filtrem Hepa. Szczególnie wówczas, gdy jeden z filtrów nasączony jest ekstraktem z liści miłorzębu. Ten naturalny składnik jest niezawodny w zabijaniu wirusów i grzybów.

Gdzie znaleźć dobry odkurzacz dla alergików


Na polskim rynku istnieje sporo modeli odkurzaczy dedykowanych dla alergików. Są to zarówno tradycyjne modele ręczne, jak i odkurzacze samojezdne. Przykładowe ceny, opinie i opisy dobrej jakości odkurzaczy dla alergików znajdziecie na stronie: sklep wdomu24.pl.

Views:
601
Article Categories:
Dom i mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *