Jaki ekspres do kawy wybrać

Kawa to podstawa w każdej kawiarni i restauracji. Ten tradycyjny napój wszedł do naszej kultury na stałe, o czym świadczy choćby potoczny zwrot „może pójdziemy na kawę?”. Podpowiadamy, w jaki sposób wybrać ekspres do kawy, tak żeby Twoje miejsce zachęcało do jak największej ilości spotkań.

INVEST HORECA oferuje Państwu zarówno ekspresy automatyczne, jak i kolbowe ciśnieniowe oraz młynki do kawy. Pokrótce opisaliśmy dla Państwa na czym polega różnica między powyższymi sprzętami. W naszej ofercie znajdują się ekspresy od różnych producentów, dostosowane do indywidualnych potrzeb oraz charakteru miejsca, w którym będą służyć.

Ekspresy do kawy – różnice między modelami

Ekspres automatyczny to urządzenie, które samo mieli i przygotowuje kawę. Wystarczy wsypać ziarna kawy do odpowiedniego pojemnika i nacisnąć przycisk – ziarna zostaną zmielone i przeznaczone od razu do parzenia. Takie ekspresy umożliwiają spienienie mleka, co jest niezbędne w przypadku niektórych rodzajów kaw, takich jak cappuccino, albo latte. Istnieje również możliwość ustawienia mocy i ilości kawy, która ma się znaleźć w kubku. Ekspresy automatyczne są doskonałym rozwiązaniem w miejscach, w których spożywa się bardzo dużo różnej kawy, np. w biurach, albo hotelach, ponieważ czyszczą się same, trzeba jedynie opróżniać pojemnik na fusy i wylewać nadmiar wody z podstawki na kubek, lub filiżankę.

Ekspres kolbowy ciśnieniowy, nazywany także ręcznym, jest przeznaczony do manualnego przygotowywania kawy i potrzebujemy do niego zewnętrzny młynek. Taki ekspres do kawy należy wyczyścić po każdym użyciu. W zależności od modelu, tym ekspresem jednocześnie przygotujemy określoną ilość porcji kawy, zazwyczaj do kilku filiżanek. Niektóre z urządzeń ciśnieniowych posiadają własny pojemnik, w którym mieści się około 2l napoju, są również takie, które mają na przykład dwa pięciolitrowe dzbanki, żeby przechować przez krótki czasu więcej napoju. Ekspres kolbowy sprawia, że przygotowywanie kawy jest tradycyjne, uwalnia niesamowity aromat, a kawa którą robi, zadowoli nawet najbardziej wymagających smakoszy.

Podsumowanie

Ekspres najlepiej dobrać do miejsca, w którym będzie przygotowywana kawa. W zacisznych, przytulnych kawiarniach sprawdzi się ekspres ciśnieniowy kolbowy z dodatkowym młynkiem. Zapach mielonej kawy nada miejscu niepowtarzalny, relaksacyjny charakter. Natomiast jeśli liczy się czas oraz ilość wydawanej kawy, zalecamy rozważyć zakup ekspresu automatycznego, który ułatwi pracę i skróci czas oczekiwania. Zapraszamy do obejrzenia naszej wyselekcjonowanej oferty na stronie https://investhoreca.pl/ekspresy-do-kawy-cisnieniowe-i-automatyczne-mlynki

Views:
508
Article Categories:
Dom i mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *