Jaki alkomat wybrać

Zakup alkomatu to dobra decyzja. Jest to sprzęt, który skutecznie przyczynia się do wzrostu bezpieczeństwa zarówno na drogach, jak i w zakładach pracy, a także podczas imprez masowych. Cieszy zatem wzrost zainteresowania kupnem tych urządzeń. Ponieważ istnieją różne rodzaje alkomatów, warto dobrać je tak, aby jak najdokładniej dopasować model do swoich potrzeb i sytuacji, w których będzie on używany. Istnieje też sporo nowinek technologicznych, gwarantujących lepszą wytrzymałość, wydłużony czas pracy baterii, oraz wiele innych kwestii, które warto wziąć pod uwagę szukając modelu dla siebie. Sklep Alkomaty.net.pl posiada w swojej ofercie szeroki wybór sprzętu obejmującego różne typy alkomatów – wszystkich zainteresowanych zapraszamy przeczytania naszego krótkiego rankingu alkomatów, oraz sprawdzenia, na jakie kwestie szczególnie zwrócić uwagę.

Jaki alkomat wybrać

Warto wybierać sprzęt pochodzący od sprawdzonych producentów – np. DATech , AlcoDigital, Dräger Lifeloc czy Polaris. Alkomaty tych firm cechują się wysoką dokładnością pomiarów i wytrzymałością – potwierdzoną długim okresem gwarancji. Jeśli chodzi o rodzaje, zarówno służby mundurowe, jak i indywidualni klienci cenią sobie jakość alkomatów z sensorem elektromechanicznym. Popularnością cieszą się także alkomaty indywidualne, dowodowe i przemysłowe.

Ranking alkomatów

Drager 5820
Umożliwia przeprowadzenie dużej ilości testów i krótkim czasie, co niewątpliwie stanowi duże ułatwienie w działaniu służb oraz w kontroli trzeźwości pracowników. Nie wymaga używania ustnika. Łatwy w obsłudze dzięki przejrzystemu menu. Posiada pamięć do 100 ostatnich testów, razem z baterią waży tylko 150g. Zabezpieczony przed próbami manipulowania wynikiem – odczyty są wiarygodne i dokładne (zakres pomiarowy 0,00-2,50mg/L).

AlcoFind AF-35C
Posiada sensor elektrochemiczny klasy S, rozdzielczość wskazań sięgającą dwóch miejsc po przecinku. Sam pomiar jest szybki i łatwy – urządzenie sygnalizuje dźwiękowo początek i koniec testu. Wygodny, dzięki kompaktowym rozmiarom – 47x108x17mm. Sprzęt sam przypomina o konieczności przeprowadzenia kalibracji.

AlcoDigital A-300
Przykład alkomatu dowodowego, cechującego się szczególnie wysoką wiarygodnością pomiarów – wyniki stanowią niekwestionowany dowód podczas spraw sądowych. W takich sytuacjach przydaje się również duża pamięć urządzeń – w tym konkretnym przypadku wynosi ona aż do 10000 pomiarów, a także możliwość bieżącego dokumentowania wyników, dzięki drukarce termicznej.

Bean Blow 4.0 bezustnikowy

Zasilany przez akumulator 3000mAh, posiada menu w języku polskim i szybki, intuicyjny sposób wskazywania wyników. Powszechnie stosowany przez polską Policję. Posiada szeroki zakres działania, pozwalający na sprawne funkcjonowanie w różnych porach roku.

Sklep Alkomaty.net.pl zaprasza do kontaktu – oferujemy fachowe doradztwo i atrakcyjne promocje. Prowadzimy program darmowych kalibracji, a każdy sprzedawany przez nas alkomat posiada aktualny certyfikat. Polecamy sprawdzić także ranking polecanych alkomatów: https://alkomaty.net.pl/content/24-ranking-alkomatow

Views:
548
Article Categories:
Usługi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *