Jak sprawić by jadalnia była funkcjonalna i designerska

Jadalnia stanowi tę część mieszkania, w której zwykle rodziny spędzają dużo czasu, stąd powinna być nie tylko wygodna i funkcjonalna, ale także cieszyć oko. Często łączy się ją z kuchnią lub salonem. Warto wówczas zdecydować się na taką aranżację, by z jednej strony całość była spójna, ale z drugiej dawała wrażenie podziału na strefy. Poniżej kilka sposobów, by to pomieszczenie stało się ciekawe i nieszablonowe.

Centralne miejsce jadalni

Z pewnością najważniejszym miejsce w jadalni jest stół z dobrymi, wygodnymi krzesłami. Jeśli to możliwe, warto wybierać te drewniane, które są ponadczasowe. Decydując się na kształt, weź pod uwagę możliwości mieszkania. Stół prostokątny, czy kwadratowy uda się ustawić praktycznie wszędzie, z okrągłym może być jednak problem. Wymaga dość dużej przestrzeni. Wielkość stołu dopasuj nie tylko do ilości domowników, ale także Twojego stylu życia. Jeśli często przyjmujesz gości, lepszy może okazać się duży stół lub taki z możliwością powiększenia.

Nie zapominaj także o krzesłach, które powinny być:

– wygodne – dzięki temu zarówno domownicy, jak i goście chętnie będą przy nim spędzać czas,

– dopasowane do stylu – krzesła mogą być tylko mało rzucającym się w oczy dodatkiem lub wręcz przeciwnie, stanowić główny element dekoracyjny jadalni.

Designerskie oświetlenie

Niezależnie od stylu mieszkania, warto zainwestować w ciekawe oświetlenie. Stawiasz na prostotę i nowoczesność? Wybierz oświetlenie w geometrycznych kształtach, wykonane z metalu, na przykład przeplatające się kwadraty lub koła. Znajdziesz je tutaj:https://www.strefalamp.pl/lampy-wiszace-do-jadalni . Pasować będą również proste plafony. Kochasz styl glamour? Pomyśl o lampach wykończonych kryształowym kloszem lub nawiązujące wyglądem do tych z amerykańskich filmów.

Lampy wiszące do jadalni to idealne źródła światła nad stołem. Nadają ciepła i wyjątkowości. Jeśli jadalnia jest duża, jeden punkt świetlny nie wystarczy. W przypadku niewielkiego stołu z kolei może przytłaczać, a zbyt jaskrawe światło będzie przeszkadzało. W takiej sytuacji dobrze jest wybrać niewielką lampę lub kilka drobnych.

Stosując kilka prostych dodatków w tym wyjątkowym miejscu w domu, możesz sprawić, że domownicy oraz goście będą czuć się wyjątkowo.

Views:
398
Article Categories:
Dom i mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *