Jak golić się żyletką

W sklepach nie brakuje najróżniejszych narzędzi do golenia zarostu. A co gdyby tak sięgnąć po maszynki i brzytwy z tradycyjnymi żyletkami? To wcale nie jest zwariowany pomysł. Coraz większa liczba mężczyzn decyduje się właśnie na ten sposób golenia. Aby jednak zrobić to dobrze i zminimalizować ryzyko skaleczenia się, trzeba trzymać się pewnych zasad.

Podstawa to… dobra żyletka

Na samym początku należy zaopatrzyć się w odpowiednią żyletkę. To właśnie ona jest gwarancją zadowalającego i gładkiego golenia. Najlepiej sięgnąć więc po produkt pochodzący od sprawdzonych i zaufanych marek, które mają wytrzymałe ostrza, a jednocześnie minimalizują ryzyko skaleczenia się. Polecane firmy to Astra, Bluebirds, Derbi, Dorco i Lord. Żyletka ich produkcji z pewnością spełni wszelkie oczekiwania. Gdzie ją jednak znaleźć? Wystarczy sprawdzić internetowy sklep Barbersupply.p: https://barbersupply.pl/cat-pol-1214553942-PRODUKTY-DO-GOLENIA-Zyletki.html

Przygotuj swoją skórę

Przed rozpoczęciem golenia, należy przygotować swoją skórę rozgrzewając ją. Można więc zdecydować się na gorący prysznic lub ciepły kompres z mokrego ręcznika. Następnie na skórę trzeba nałożyć środki pre-shave jak mydło, krem czy pianka do golenia – nadadzą one żyletce właściwy poślizg i dodatkowo zmiękczą skórę.

Technika golenia

Niezwykle istotna jest odpowiednia technika golenia. Ostrze należy trzymać pod kątem około 30 ° do skóry. Trzeba także zadbać o suche dłonie, aby żyletka się w nich nie ślizgała. Kierunek golenia najlepiej zacząć od policzków, aby płynnymi ruchami skierować się w stronę brody. Ruchy powinny być nie tylko precyzyjne, ale i lekkie – dociskanie ostrza grozi skaleczeniami! Ucząc się jednak tego typu golenia ciężko jest uniknąć drobnych zacięć. To normalne i nie warto się nimi zniechęcać. Wprawa i pewność z siebie przyjdą z czasem.

Zakończenie golenia

Zakończywszy golenie, należy przepłukać twarz zimną wodą i osuszyć ją ręcznikiem. To czas, by nałożyć na skórę środek po goleniu. To bardzo ważne, ponieważ pozbawiona martwego skóra jest odsłonięta, bardziej podatna na podrażnienia i niekorzystane działanie czynników zewnętrznych. Odpowiedni kosmetyk uchroni jednak przed tego typu problemami, nawilży i załagodzi odczuwany po goleniu dyskomfort.

Golenie żyletą to świetny sposób na gładkie golenie. Choć wymaga to nieco treningu, z pewnością warto się postarać. Osoby, które doszły do wprawy robią to szybko, skutecznie, i co ważne, bez jakichkolwiek skaleczeń. Oprócz umiejętności, należy jednak zadbać o odpowiednie ostrze oraz kosmetyki do stosowania przed i po goleniu.

Views:
550
Article Categories:
Lifestyle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *