Jak działa oftalmoskop

Oftalmoskop to jedno z najczęściej używanych przez okulistów narzędzi. Służy on do przeprowadzania diagnostyki znanej jako badanie dna oka. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej, jak to urządzenie działa.

Jak działa oftalmoskop

Oftalmoskop znany także jako wziernik oka wyposażony jest w mocne źródło światła. Po uruchomieniu przez lekarza, jego promień skupia się na poszczególnych strukturach oka. Daje to okuliście możliwość dokładnego zbadania oraz uzyskania pełnego obrazu dna oka. Współczesne urządzenia tego typu mają możliwość wyboru wyjątkowo precyzyjnej wiązki światła, można ją dobrać także pod kątem wymagań konkretnego pacjenta.

Dzięki temu nie pojawia się w trakcie badania nieprzyjemne wrażenie oślepienia. Zastosowane w tego rodzaju urządzeniach kolorowe filtry pozwalają na uzyskanie precyzyjnej i zgodnej z prawdą oceny konkretnych struktur, jakie znajdują się w ludzkim oku.

Pomimo swoich małych rozmiarów oftalmoskop to bardzo praktyczne narzędzie i często jest używane przez okulistów. W zależności od wybranego modelu mogą one być wyposażone w różnego rodzaju źródło światła, takie jak:

  • HXL – żarówkowe,
  • LED,
  • Lub oba te rodzaje w jednym urządzeniu.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru oftalmoskopu

Decydując się na zakup danego modelu, dobrze jest przemyśleć wcześniej jego rozmiar. Na rynku dostępne są zarówno standardowe urządzenia jak i tak zwane kieszonkowe. Te drugie zazwyczaj wykonane są z plastiku, natomiast oftalmoskopy tradycyjnej wielkości są wykończone za pomocą aluminium – my polecamy model: https://www.mdt.pl/oftalmoskop-professional-

Duże znaczenie ma także rodzaj zasilania takiego narzędzia pracy okulisty. Wiele urządzeń do funkcjonowania wymaga wymiennych baterii. Nowsze i bardziej zaawansowane modele wyposażone zostały przez producenta w akumulatory, podobne do tych, jakie spotyka się w telefonach komórkowych. Mogą one być ładowane za pomocą kabla USB lub tradycyjnie z gniazdka elektrycznego.

Ilość soczewek, w jakie wyposażone są dane modele, uzależniona jest od ich wielkości. I tak kieszonkowe urządzenia zazwyczaj dysponują około 18 soczewkami, natomiast te większe 28.

Warto znać te różnice i wybrać model najbardziej odpowiadający Twoim konkretnym potrzebom. Polecamy odwiedzić strony prowadzone przez sklep MDT.pl, gdzie znajduje się szeroki wybór tego rodzaju urządzeń. Są to produkty wysokiej klasy, pochodzące od czołowych producentów. Dlatego też jeżeli potrzebujesz profesjonalnego sprzętu okulistycznego, warto sprawdzić pełną ofertę tej firmy. Z pewnością znajdziesz tam coś dla siebie.

Views:
414
Article Categories:
Zdrowie i uroda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *