Idealna sala weselna

Dom ludowy, restauracja a może remiza? Gdzie zorganizować przyjęcie weselne które pomieści i zadowoli wszystkich gości? Przeanalizujmy sobie wszystkie najpopularniejsze rozwiązania.

Dom ludowy, remiza

Od dawien dawna to właśnie tu odbywały się wesela. Na wsiach jest to często centrum spotkań i rozrywki, miastowi również wybierają domy ludowe, ponieważ zależy im głównie na przestrzeni, ale nie tylko. Współczesne sale weselne niczym nie przypominają tych rodem z filmu “Sami swoi” czy “Wesele”. Klimatyzacja, odpowiednie zaplecze kuchenne, wyposażenie, często pokoje dla gości do tego zielona okolica i place zabaw dla najmłodszych. Projekty nowych sal weselnych uwzględniają również takie szczegóły jak odpowiednia akustyka czy scena z których szczególnie ucieszą zespoły muzyczne czy DJ Warszawa. Stolica to miasto gdzie takich obiektów powstaje najwięcej.  Organizacja wesela w domach ludowych ma również swoje minusy. Wynajmujemy jedynie pustą salę dlatego catering, wystrój czy obsługę musimy załatwiać na własną rękę. Po zakończonym przyjęciu czeka nas także wielkie sprzątanie.

Restauracje

Na wesele w restauracji decydują się głównie osoby zapracowane, którym zależy na niewielkim czasem kameralnym przyjęciu. Restauracje posiadają własnych kucharzy, obsługę, personel odpowiedzialny za przygotowanie wesela od A do Z. Przyszłe małżeństwo wybiera jedynie menu i kolorystykę wystroju, może także liczyć na porady i sugestie właścicieli. Wybierając tego typu miejsce powinniśmy się liczyć z większymi kosztami niż w przypadku organizacji wesela na własną rękę.

Namiot, wesele pod gołym niebem.

Coraz popularniejsze w Polsce stają się wesela w namiotach. W zależności od pogody namiot taki można otworzyć dzięki czemu przyjęcie odbywać się będzie na świeżym powietrzu, zazwyczaj w koło jest dużo zieleni i place zabaw. Kwestie organizacyjne zależne są od tego kto jest właścicielem namiotu, jeśli restauracja to również mamy zapewnioną pełną obsługę imprezy. Jakie są wady takiego rozwiązania? Przede wszystkim niepewna i zmienna Polska pogoda, planując wesele kilkanaście miesięcy z wyprzedzeniem trudno będzie ją przewidzieć.

Przy wyborze odpowiedniego miejsca na organizację przyjęcia weselnego powinniśmy się kierować takimi głównymi kwestiami jak

– liczba zaproszonych gości

– odległość

– liczba gości których należy przenocować

– budżet przeznaczony na wesele

– ilość wolnego czasu zarezerwowanego na organizację wesela

Views:
780
Article Categories:
Lifestyle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *