Fartuchy na wybiegu

Białe fartuchy medyczne kojarzą nam się przede wszystkim z lekarzami czy też innymi pracownikami służby zdrowia. Skojarzenie te jest oczywiście stuprocentowo trafne, jednak nie tylko oni w swojej pracy potrzebują specjalistycznej odzieży. Odzież medyczna jest równie popularna w pracowniach chemicznych, inżynierskich, przychodniach weterynaryjnych. Kiedyś pełniła jedynie funkcję ochronną – miała chronić pracownika przed szkodliwymi czynnikami, z którymi miał styczność (metale i inne związki chemiczne, krew, ślina).
Dziś natomiast, poszukując odpowiedniego fartucha, można utonąć w świecie “mody medycznej” . Już od kilku lat na rynek zaczęły wchodzić coraz to nowe kroje fartuchów – możemy wybrać nie tylko długość rękawa, ale też to, czy ma być taliowany, prosty, czy może raczej ma rozszerzać się ku dołowi. Dodatkowo zaskakujący jest wybór kolorów! Choć nadal dominującą barwą jest biel, coraz częściej dostępne są także fartuchy niebieskie, fioletowe czy różowe.
Fartuchy medyczne to jednak jedynie wierzchołek góry lodowej. Oprócz nich, w sprzedaży są także spódnice, spodnie, sukienki, żakiety czy też bluzy medyczne! Wszystko dostępne jest w różnych kolorach i fasonach.
Planując zakup odzieży specjalistycznej, warto oczywiście zwrócić uwagę na to, czy podoba nam się ona wizualnie (choć medyczne “krzyki mody” do najtańszych niestety nie należą), ale nie powinno się zapominać, w jakim celu kupujemy dany fartuch.
Odzież medyczna powinna dawać nam poczucie bezpieczeństwa i realnie chronić przed zagrożeniami dla naszego organizmu – pewnie, że na czas upałów warto mieć zarezerwowany fartuch z krótkim rękawem – jednak tylko wtedy, gdy jesteśmy pewni, że nasze odkryte przedramiona nie zostaną narażone na działanie chociażby jakiegoś kwasu.
Powinniśmy też zapomnieć o obrazie genialnych lekarzy czy szalonych naukowców, biegających po pracowniach w rozwianych fartuchach – może i wygląda to efektownie, lecz jest bardzo mało praktyczne.

Views:
716
Article Categories:
Moda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *