Działka budowlana pod zastaw – gdzie starać się o pożyczkę

Potrzeby finansowe dla osób prowadzących działalność gospodarczą bywają dość duże. Zwłaszcza, jeśli firma zatrudnia pracowników, a liczba zleceń nie jest wystarczająca, aby je zaspokoić. Pożyczka może więc stanowić spory zastrzyk pieniędzy w sytuacjach takich jak martwy okres, które się zdarzają. Pracownicy muszą otrzymać wynagrodzenie, a towar musi być dostarczony. Gdzie szukać pomocy finansowej, która pomoże przetrwać trudniejszy czas?

Kredyt w banku, czy pożyczka w instytucji pozabankowej

Jedno i drugie rozwiązanie jest dobre. Zasadnicza różnica w tym, skąd wziąć większą kwotę na załatanie dziur w budżecie firmy jest w dostępności ofert. O ile bank jest nieco bardziej rygorystyczny, jeśli chodzi o przyznawanie kredytów, instytucje pozabankowe chętniej udzielają pożyczek. Aby o nie wystąpić, wystarczy być właścicielem nieruchomości, która będzie idealnym zabezpieczeniem. Komfortowa pożyczka pod zastaw dużej działki budowlanej to doskonała okazja na zdobycie funduszy potrzebnych do płynnego prowadzenia firmy w zakresie finansów. Przemawia za tym:

  • Szybka decyzja
  • Uproszczona procedura
  • Elastyczne warunki spłaty
  • Możliwość przeznaczenia pożyczki na spłatę firmowych zobowiązań

Pożyczka pod zastaw działki udzielana jest na dużo korzystniejszych warunkach, niż zwykły kredyt gotówkowy. W instytucjach pozabankowych nie jest wymagane przedstawienie zdolności kredytowej, ani nieposzlakowanej historii, więc dużo łatwiej ją uzyskać.

Warunki otrzymania kredytu pod zastaw działki budowlanej

Każdy, kto ubiega się o taki rodzaj pożyczki musi posiadać akt własności działki budowlanej. Zabezpieczoną w ten sposób pożyczkę, potwierdzoną numerem księgi wieczystej, należy spłacać zgodnie z ustalonym harmonogramem spłat. Wysokość kwoty, o którą można wnioskować, uzależniona jest od wartości działki, która została oszacowana przez rzeczoznawcę majątkowego. Tak naprawdę nie ma znaczenia, czy działka jest typowo budowlana, czy też rolna, leśna, czy siedliskowa. Ważny jest jedynie dokument, potwierdzający jej posiadanie. 

Views:
464
Article Categories:
Biznes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *