Dlaczego warto wybierać kosmetyki naturalne

Kosmetyki naturalne są ostatnio bardzo modne. Coraz więcej kobiet stosujących świadomą pielęgnację stawia właśnie na kosmetyki naturalne, eliminując stopniowo ze swojej łazienki ich tradycyjne odpowiedniki. Dlaczego kosmetyki naturalne są dobrym wyborem dla osób, które chcą w najlepszy możliwy sposób odżywić i nawilżyć skórę twarzy i pozostałych części ciała? Sprawdzamy!

Jak substancje chemiczne zawarte w tradycyjnych kosmetykach działają na nasz organizm


Tradycyjne kosmetyki, które od lat znajdujemy na drogeryjnych półkach są pełne substancji chemicznych. Mają one za zadanie przedłużyć żywotność produktu, co przekłada się jedynie na zwiększenie zysków producentów kosmetyków, a nie na polepszenie jakości produktu. Tymczasem ludzie powinni unikać styczności z wszelkimi substancjami wytwarzanymi w laboratoriach. Kosmetyki o skomplikowanej, długiej formule nie służą naszemu organizmowi, bo są po prostu nienaturalne. Nawet jeśli krem do skóry z takimi chemicznymi wkładami da nam fenomenalne efekty w postaci bardzo gładkiej skóry, to jednak wchłonięcie wraz z nim wielu substancji obcych przez nasz organizm sprawia, że otrzymujemy wysoką cenę za młody wygląd. Substancje chemiczne kumulują się w naszym organizmie, doprowadzając do wielu negatywnych skutków zdrowotnych.

Kosmetyki naturalne są najlepsze dla alergików


Kremy nawilżające i odżywiające skórę, pochodzące ze sklepu z naturalnymi kosmetykami, takiego jak na przykład sklep internetowy Dyskont  Kosmetyczny, wchłaniają się lepiej. Skóra lepiej reaguje na kosmetyki o naturalnym składzie. Z tego powodu kosmetyki naturalne znacznie rzadziej doprowadzają do reakcji alergicznych niż kosmetyki z drogerii. Alergicy powinni uważać szczególnie na kosmetyki pielęgnacyjne zawierające liczne substancje zapachowe, silikony (SLS), a także agresywne substancje myjące.

Kosmetyki naturalne odżywiają, a nie maskują problemy skórne
Badania pokazują jasno, że kosmetyki tradycyjne, pełne sztucznych składników działają powierzchownie. Nie odżywiają, a maskują problemy skórne. Przykład? Kosmetyki przeciwzmarszczkowe pełne silikonów wypełniają zmarszczki jedynie powierzchownie, nie wnikając w  głębokie struktury skóry  i pobudzając jej do produkcji kolagenu. Kosmetyki naturalne natomiast stymulują skórę do regeneracji, wbudowują swoje substancje odżywcze w strukturę skóry i doprowadzają do jej prawdziwego odświeżenia.

Gdzie szukać kosmetyków naturalnych? My dość szeroką ofertę znaleźliśmy na stronie: https://dyskontkosmetyczny.pl/178-kosmetyki-naturalne

Views:
482
Article Categories:
Zdrowie i uroda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *