Dieta DASH – klucz do długiego życia

Coraz większa część populacji na całym świecie dąży do osiągnięcia długowieczności. W tym celu bardzo prężnie rozwija się świadomość o zmianie trybu życia na zdrowszy. Jednym z podstawowych zasad jest rozpoczęcie od wprowadzenia odpowiednich nawyków żywieniowych, polegających na spożywaniu tego, co zdrowe i naturalne. Wówczas wszystkie witaminy i minerały są w pełni absorbowane przez nasz organizm. Następuje regulacja czynności życiowych, a zwłaszcza układu sercowo-naczyniowego. Tym właśnie jest dieta DASH.

Dieta DASH – podstawowe zasady

Dieta DASH to ścieżka żywieniowa proklamująca spożywanie produktów możliwie jak najmniej przetworzonych. W efekcie okazuje się niezwykle zdrowa i życiodajna, ponieważ:

  • reguluje pracę układu sercowo-naczyniowego
  • zapobiega i leczy nadciśnienie, miażdżycę, itp.
  • wydłuża okres życia człowieka
  • dobroczynnie oddziałuje na funkcjonowanie całego organizmu
  • wspiera naturalną odporność
  • ma bardzo niski indeks glikemiczny, co leczy i zapobiega cukrzycy
  • walczy z otyłością i pozwala na zachowanie smukłej sylwetki

Fit catering Łódź to jeden z najbardziej popularnych sposobów na zastosowanie diety DASH, o czym przekonali się nie tylko celebryci.

Dieta DASH – jak ją stosować?

Dieta z dowozem DASH zawiera w sobie pełen wachlarz produktów takich jak mięso, ryby, nabiał, warzywa, owoce oraz zboża. Dzięki temu jest ona zróżnicowana i atrakcyjna, jednak ilość posiłków i waga kaloryczna produktów muszą być odpowiednio wyważone.

Stosowanie diety DASH wymaga zatem specjalistycznej wiedzy, więc by móc długo cieszyć się zdrowym życiem w oparciu o nią, warto zdać się na fit catering. Wyspecjalizowani szefowie kuchni przygotowują gotowe posiłki na kilka dni z wyprzedzeniem, zaś my nie musimy liczyć kalorii, spędzać czasu na zakupach oraz w kuchni. Łódź dysponuje tego typu usługami i coraz więcej osób z nich korzysta. W dobie życia w pogoni fit catering staje naprzeciw oczekiwaniom zwykłych Polaków.

Views:
548
Article Categories:
Zdrowie i uroda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *