Demakijaż – ważny element codziennej pielęgnacji

Dla naszej skóry demakijaż to bardzo istotny element codziennej pielęgnacji i powinien być wykonywany z dużą starannością. Jest to bowiem sposób nie tylko na usunięcie zanieczyszczeń i bakterii, ale także odświeżenie skóry i przygotowanie do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Dokładny demakijaż pozwoli na dłużej zachować cerę zdrową i promienną, wolną od stanów zapalnych. Pamiętajmy, że demakijaż wykonujemy nie tylko wieczorem, ale również każdorazowo przed nałożeniem na twarz kosmetyków czy to pielęgnacyjnych czy do makijażu.

Typ skóry a demakijaż

Ważną sprawą jest, by stosowane kosmetyki do demakijażu było odpowiednio dobrane do typu naszej cery. W przeciwnym wypadku można sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc.  W zależności od tego czy posiadamy cerę suchą, tłustą, wrażliwą czy trądzikową powinniśmy wybierać kosmetyki dedykowane do jej rodzaju.

Przy wyborze warto zapoznać się z marką Bishojo – kosmetykami zawierających 89-97% składników pochodzenia naturalnego oraz 0% silikonów, olejów mineralnych, parabenów, PEG-ów i EDTA. To kosmetyki o japońskim rodowodzie i sprawdzonej dobrej jakości.

Kosmetyki do demakijażu

Przede wszystkim pamiętajmy, że twarzy nie myjemy mydłem! Zmieniamy wtedy pH skóry, co umożliwia dostęp do niej drobnoustrojom. Natomiast świetnie sprawdzi się w tym celu Bishojo emulsja micelarna do demakijażu, po użyciu której skóra jest przyjemnie gładka, nawilżona i oczywiście czysta. Emulsja nie podrażnia i nie wysusza, jest delikatna, ale skuteczna. Oprócz emulsji micelarnej do demakijażu stosujemy również:

  • żel do mycia twarzy
  • tonik
  • pianka
  • mleczko
  • płyn micelarny

Wybór jest na tyle duży, że każdy jest w stanie wybrać kosmetyk odpowiedni dla siebie. Dbajmy o naszą skórę, aby jak najdłużej zachować jej młodość!

Views:
526
Article Categories:
Zdrowie i uroda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *