Czym jest poszetka?

Z pewnością miałeś z nią do czynienia niejednokrotnie. Średniej wielkości chusteczka w kształcie prostokątna, wkładana do przedniej kieszonki marynarki. Najczęściej występuje w kolorze białym i jest to wówczas najbardziej uniwersalny model poszetki. Bo właśnie tak brzmi profesjonalna nazwa tej chusteczki, która w ostatnich latach nabiera coraz to większego znaczenia. Jak wybierać poszetki? Na co zwracać uwagę przy kupnie? Z jakich materiałów powinna być wykonana dobrej jakości poszetka? Odpowiadamy na te wszystkie pytania, ułatwiając wybranie najlepszej na rynku poszetki.

Bawełniane czy jedwabne?

Wybór jest tylko jeden i oczywiście że dobrej jakości poszetka powinna być wykonana z jedwabiu. Dostępne na rynku, tanie poszetki są zwykle wykonane z klasycznej bawełny lub co gorsza, materiałów syntetycznych, w nieudolny sposób naśladujących prawdziwy jedwab. Nie trudno się domyślić, że tak wyglądające poszetki nie są realną ozdobą mężczyzny, a bardziej mogą wywoływać śmiech i politowanie. Przynajmniej wśród osób, które doskonale wiedzą czym jest poszetka i jak powinna być wykonana, aby było to zgodne ze sztuką. Kiedy omawiamy materiał wykonania tej chusteczki, nie sposób pominąć istotnego faktu, dotyczącego jej wykończenia. Prawdziwa poszetka jest obszywana ręcznie i to nie w byle jaki sposób. Krawędzie materiału są zawijane do środka, a następnie krawędź jest obszywana ręcznie na okrągło. Wszystko po to, aby materiał lepiej się układał.

Jeśli chodzi o dobór kolorów poszetki, zasady są proste. Biała poszetka to nieśmiertelna klasyka, pasująca do każdego rodzaju ubioru. Białą poszetkę należy również zakładać na wieczorne wyjścia. W ciągu dnia można natomiast pozwolić sobie na nieco więcej luzu, wybierając poszetki, które są wielokolorowe, a także mają różnego rodzaju wzory i motywy dekoracyjne. Jeśli chodzi natomiast o dopasowanie kolorów, pamiętajmy że poszetka powinna DOPEŁNIAĆ krawat lub muszę, ale pod żadnym pozorem nie może kopiować tego koloru. Nie wygląda to wówczas profesjonalnie i ma w sobie więcej z kiczu, niż eleganckiej stylówy.

Views:
696
Article Categories:
Lifestyle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *