Catering dietetyczny – co to jest i jakie są z niego korzyści?

Coraz więcej ludzi zwraca uwagę na to, co je w ciągu dnia, w jakich ilościach i jak często. Odpowiednio zbilansowana dieta przynosi wiele korzyści. Nie dość, że dostarcza składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu (co prowadzi do lepszego samopoczucia), to w dodatku może pomóc w obszarze wyglądu zewnętrznego, a konkretniej w ukształtowaniu smukłej sylwetki.

Czasem ciężko się zmotywować, aby jeść regularnie co 3 godziny, odmawiać sobie słodkości po obiedzie, czy liczyć kalorie. Jeśli nie jesteśmy fanami drakońskiego stylu odżywiania, morderczych treningów na siłowni lub nie mamy czasu na gotowanie w domu, możemy postawić na catering dietetyczny. Skład posiłków opracowywany jest przez wykwalifikowanych dietetyków z dużą starannością. Dbają oni o to, aby prowiant był lekki, ale jednocześnie pożywny i wartościowy.

Jak tzw. dieta pudełkowa wygląda w praktyce?

Zamawiając catering dietetyczny do domu, otrzymujemy cztery lub pięć dań w codziennej dostawie. Rzecz jasna to my wybieramy rodzaj diety, w żaden sposób nie może nam zostać ona narzucona. Przed ostateczną decyzją możemy zasięgnąć opinii lekarza lub dietetyka, który rozwieje ewentualne wątpliwości. Do najczęściej wybieranych posiłków należą dania:

– wegetariańskie;
– wegańskie;
– bezglutenowe;
– bez laktozy;
– dla sportowców;

Dieta pudełkowa cieszy się dużym powodzeniem. Dzięki niej możemy czuć się lekko w ciągu dnia, pozbyć się takich dolegliwości jak: zgaga, wzdęcia, czy niestrawność. Nabieramy także dobrych nawyków żywieniowych, tracimy zbędne kilogramy, a w przypadku zastania pustej lodówki nie martwimy się, co przygotować do jedzenia.

Gotowe “pudełkowe” posiłki są różnorodne i wyróżniają się bogactwem smaków. Innowacyjne technologie pozwalają na zachowanie świeżości przez długi czas, a podczas dostawy posiłki są przechowywane w specjalnych autochłodniach.

Możliwy jest również catering dietetyczny do biura. Wiele firm, zakładów i korporacji, uwzględniając potrzeby swoich pracowników, decyduje się na taki rodzaj usługi.

Views:
518
Article Categories:
Usługi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *