Kilka słów o halach systemowych

Hale stalowe systemowe to nowoczesne i ekonomiczne rozwiązanie dla firm potrzebujących przestrzeni produkcyjnej lub magazynowej. Pozwalają na ograniczenie kosztów budowy w stosunku do tradycyjnych hal stalowych. Są zwane także halami modułowym, bo ich postawienie nie wymaga spawania i nawiercania elementów. Podczas stawiania budynku wykorzystywane są prefabrykaty — gotowe moduły, których parametry dostosowane są do wymagań inwestora.

Hale na miarę potrzeb

W związku z używaniem gotowych konstrukcji, hale systemowe można bardzo szybko montować. Nie oznacza to, że dostosowanie wymiarów jest ograniczone. Wręcz przeciwnie — wcześniej przygotowane elementy to tylko moduły, natomiast zarówno szerokość, jak i długość hali można swobodnie planować. Podczas projektowania najlepiej brać pod uwagę wymiary pojedynczego moduły i do tego dobierać zastosowanie gotowego budynku.

Funkcjonalność i bezpieczeństwo

Hala stalowa systemowa taka jaką oferuje firma Skeleton za pośrednictwem oferty: https://skeleton.pl/oferta/hale/hale-systemowe/ może pełnić funkcję magazynu na produkty, jak również stanowić przestrzeń produkcyjną lub pawilon handlowy. Wszystko zależy od potrzeb oraz możliwości postawienia hali w określonej lokalizacji. Należy pamiętać, że grunt musi być stabilny, aby można było zamontować fundamenty. Działka, na której będzie wybudowana hala, powinna pozwalać na dogodne rozmieszczenie ramy budynku.

Lokalizacja hali musi zapewniać ciągi komunikacyjne, a później miejsce na manewrowanie niezbędnymi maszynami. Należy zadbać o bezpieczeństwo pracowników, a gotowe konstrukcje powinny mieć przewidziane systemy wentylacyjne zapewniające przepływ powietrza i utrzymanie właściwej temperatury. Jest to obowiązek każdego pracodawcy.

Ocieplenie hali systemowej może być wykonane z płyt zawierających poliuretan. Możliwe jest również zastosowanie płyt PIR oraz wełny mineralnej. Konstrukcje są ocynkowane, dzięki czemu hale systemowe nie są narażone na niekorzystny wpływ warunków pogodowych. Są odporne na zanieczyszczenia, korozję, a także ujemne temperatury.

Dopasowanie do otoczenia

Hale stalowe systemowe można dostosować do stylu wizualnego otoczenia. Dzięki temu mogą łatwo komponować się z innymi budynkami. Obudowa hali wchodzi w skład dostawy wszystkich elementów potrzebnych na postawienie konstrukcji. Montaż jest bezpieczny i szybki, a hale mają wysoką odporność ogniową bez potrzeby stosowania dodatkowych warstw zabezpieczających. Przy wyborze hali należy wziąć pod uwagę także możliwość rozbudowy. Hala systemowa stalowa może być łatwo powiększona poprzez dostawianie kolejnych modułów do istniejących już budynków. W ten sposób możliwe jest zwiększanie możliwości produkcyjnych lub magazynowych bez ponoszenia dużych kosztów.

Łatwy i szybki montaż

Montaż nowych elementów jest wygodny, bo są dostarczane na plac budowy, a inwestor decyduje, czy prace będą wykonane przez producenta, czy przez środki własne przedsiębiorstwa. Warto dodać, że moduły hali mogą być też demontowane i wykorzystywane na nowo w innym miejscu. Pozwala to oszczędzić koszty oraz zmniejszyć ilość odpadów, które normalnie powstałyby przy burzeniu części budynku murowanego i stawianiu nowych konstrukcji. Hala stalowa systemowa to doskonałe rozwiązanie każdej firmy. Docenią je zarówno przedsiębiorcy rozpoczynający swoją działalności, jak i istniejący na rynku długi czas. Ograniczają koszty i czas budowy. Są uniwersalne i sprawdzą się niezależnie od branży oraz specyfiki działania firmy.

Views:
434
Article Categories:
Budownictwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *