Arytmia serca – czy pozwala normalnie funkcjonować

Każda diagnoza lekarska, która wykrywa jakikolwiek nieprawidłowości łączy się ze strachem o własne zdrowie. Tym bardziej, jeśli te zaburzenia dotyczą serca. Nieświadomi tego, jak można normalnie żyć pacjenci nieraz przesadnie dbają o to, by nie forsować się, decydują się zostawać częściej w domu, rezygnują z atrakcji w obawie, że może przydarzyć się coś, gdy będą poza domem. Czy z arytmią serca da się normalnie żyć?

O czym trzeba pamiętać cierpiąc na arytmię serca

Zaburzenia rytmu serca zwykle nie są długotrwałe. Jeśli przyczyną wystąpienia arytmii jest stres, zbyt duża ilość kofeiny lub zaburzenia elektrolitowe, zwykle dość szybko ustępują. Zdarza się jednak, że są spowodowane schorzeniami tego narządu i wymagają leczenia oraz kontroli kardiologa. Przy odpowiednim trybie życia, zmianie nawyków żywieniowych i przyjmowaniu leków, z arytmią serca można normalnie funkcjonować. Bardzo ważne są również wizyty kontrolne, które pozwolą na monitorowanie stanu serca. Do takiej wizyty warto się odpowiednio przygotować. Jeśli w międzyczasie wystąpią jakiekolwiek objawy, które są niepokojące, trzeba koniecznie powiedzieć o nich lekarzowi. Jeśli do wizyty jest sporo czasu, można takie informacje notować, by nie zapomnieć o nich powiedzieć. Jest to o tyle istotne, że pomoże lekarzowi prowadzić odpowiednio pacjenta, a także dla własnego spokoju. Aby móc samemu się badać, warto również zaopatrzyć się w domowe EKG https://arytmiaserca.pl/produkt/kardia-mobile-6l/  Dzięki temu prostemu w obsłudze urządzeniu i aplikacji na telefon mamy możliwość rejestrować każdy wynik, co da lekarzowi szerszą wizję na temat tego, w jakiej kondycji znajduje się serce.

Kilka prostych sposobów na wspomaganie pracy serca

Przy nieprawidłowościach związanych z pracą serca, duże znaczenie ma dostarczenie do organizmu magnezu i potasu. Zmiana diety w znaczący sposób przyczynia się do zmniejszenia dolegliwości. Osoby zmagające się z arytmią serca zdecydowanie powinny unikać:

  • mocnej kawy w dużych ilościach
  • gazowanej wody mineralnej
  • soli
  • alkoholu
  • ekstremalnych diet

Bogate w potas pomidory, rośliny strączkowe, zielone warzywa i orzechy powinny na stałe zagościć w menu. Dopasowana do możliwości aktywność fizyczna wbrew pozorom nie tylko nie szkodzi, ale i wspomaga leczenie arytmii serca. 

Views:
427
Article Categories:
Zdrowie i uroda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *