Aranżacje pokoju dziecięcego: bez różu i błękitu

Tradycyjne aranżacje pokoju dziecięcego pełne są kolorystycznych stereotypów. Pokój chłopca musi być utrzymany w błękitach lub innych chłodnych odcieniach, pokój dziewczynki zaś – różowy, słodki i infantylny. Pokój malucha nie musi być jednak typowy i kiczowaty! Świat dziecka mieni się przecież tysiącem kolorów i nie ma potrzeby ograniczać się do tych dwóch. Jak pomalować pokój chłopca i dziewczynki? Spójrzcie na nasze propozycje!

Nowoczesne aranżacje pokoju dziecięcego

Urządzenie pokoju dziecięcego to wyjątkowy moment w życiu pary. Na świecie niedługo pojawi się ich potomek i dlatego też chcą powitać go w wyjątkowy sposób. Dziś jednak wielu przyszłych rodziców nie chce znać płci malucha, więc aranżacje pokoju dziecięcego muszą być w miarę uniwersalne. Czy możliwe jest jego urządzenie w taki sposób? Oczywiście, że tak: dobrze jest postawić na delikatne kolory ścian oraz subtelne dodatki, które stworzą niepowtarzalny klimat. Dziecko będzie się w nim czuło wyjątkowo!

Aranżacje pokoju dziecięcego. Jakie kolory i dodatki wybrać?

Aranżacje pokoju dziecięcego nie muszą być nudne i wtórne. Wystarczy odrobina wyobraźni, kreatywne podejście do interior designu i… dobrze dobrane kolory! By pokoik odpowiadał zarówno chłopcu, jak i dziewczynce, dobrze jest zastosować barwy neutralne, spokojne i stonowane. Klasyczna biel, chłodny seledyn czy delikatna mięta sprawdzą się w królestwie każdego malucha. Dobrze będą wyglądały także szarości (koniecznie ciepłe odcienie!) i beże – optycznie powiększą one pomieszczenie i wprowadzą ciepły, przyjazny nastrój.

A róż i błękit – czy mimo wszystko można z nich skorzystać? Jak najbardziej: te dwa kolory mogą pojawić się jako delikatne akcenty. Świetnie sprawdzą się w postaci dodatków, np. koców, poduszek czy innych dekoracji. Pastelowe barwy potrzebują wyraźniejszego akcentu i w takiej roli róż i błękit sprawdzą się idealnie. Może jakiś kolorowy taboret lub miękka pufka? W takich odcieniach dobrze będą wyglądały także zasłony czy dywan.

Views:
678
Article Categories:
Wnętrza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *