Drukowanie w kancelarii prawnej – starannie i profesjonalnie

Coraz częściej mówi się o budowaniu marki w kontekście kancelarii prawnych – konkurencja na tym rynku jest duża i dobre zyski mogą wypracować tylko najlepsi. Metody konkurowania z innymi przedsiębiorcami z tej branży są ograniczone nie tylko przepisami prawa, ale i kodeksami etyki zawodowej. W takich warunkach budowanie marki i wiarygodności musi odbywać się na poziomie dbania o każdy szczegół – porada ma być profesjonalna, a opinie, pisma i inne dokumenty muszą być wykonane estetycznie i starannie. Dlatego żadna kancelaria nie powinna podchodzić do drukowania kierując się wyłącznie ekonomią.

Niepisana zasada używania papieru kredowego

Profesjonalne kancelarie prawne korzystają z papieru kredowego, określanego także jako kreda. Występuje on w różnych gramaturach, także w gramaturze 90 g/m2 akceptowanej przez wszystkie urządzenia wielofunkcyjne i drukarki dostępne na rynku – atramentowe i laserowe. Papier kredowy jest to papier podkładowy pokryty cienką warstwą preparatu przygotowanego z kleju i pigmentu mineralnego. Na koniec procesu produkcji arkusze są wygładzane za pomocą specjalnych walców. Dzięki temu papier jest śliski i gładki, a także bardzo biały. Nie ma również zjawiska przebijania farby na drugą stronę. Druk jest bardziej wyraźny i intensywny, a dokument wygląda bardzo estetycznie.

Drukarka laserowa czy atramentowa?

Gdyby posłuchać, co sądzą asystenci prawni i prawnicy korzystający na co dzień z drukarek, to zdecydowanie więcej pozytywnych opinii zebrałyby laserowe drukarki. Są one przede wszystkim bardziej oszczędne pod względem zużycia wkładu i oferują szybsze tempo drukowania. Koszty użytkowania przy dużym obciążeniu miesięcznym są znacznie niższe w przypadku laserowych drukarek. W kancelarii prawnej, gdzie jest kilku pracowników (lub wspólników) miesięczne obciążenie może wynieść nawet do ok. 3.000 – 5.000 stron. Drukuje się nie tylko dokumenty dla klientów i do organów administracji lub sądów, ale również materiały dodatkowe i inne potrzebne do świadczenia usług prawnych i zapewnienia sprawnego funkcjonowania kancelarii. Czasami używa się także druku bezprzewodowego jednak rzadko i tylko gdy potrzeba wydrukować coś np ze smartfona. Z reguły dokumenty przygotowywane są wcześniej na komputerach i technologia druku nie jest aż tak ważna jak dobra jego jakość i efekt finalny.

Laserowy wydruk bardziej wyraźny i trwalszy

Wydruki laserowe reprezentują nieco wyższą jakość niż atramentowe, choć tego typu uogólnienie nie jest do końca prawdą. Wiele zależy od posiadanego modelu drukarki. Atramentowa drukarka nowej generacji może zapewnić wyższą jakość wydruku niż laserowe urządzenie starszego typu. Trudno jednoznacznie ocenić, jakie wydruki są lepsze, ale metoda laserowa zapewnia uzyskanie precyzyjnych, równych krawędzi drukowanej czcionki. Materiały wydrukowane za pomocą drukarki laserowej są też bardziej trwałe, ponieważ pigment jest odporny na działanie promieniowania UVA.

Oryginalne tonery czy zamienniki?

Refabrykowane tonery są tańsze od oryginalnych tonerów i bardziej do nich zbliżone pod względem jakości niż inne zamienne wkłady. Z tych względów są one najczęściej wybierane przez użytkowników drukarek w kancelariach prawnych. Kancelarie współpracują z punktami naprawy i regeneracji tonerów. Kiedy wkład się wyczerpie jest zanoszony do takiego punktu, gdzie profesjonalista go napełnia. Kiedy zostanie uszkodzony bęben tonera wymienia się na nowy cały wkład, albo tylko bęben, w zależności od typu tonera. Inaczej jest w przypadku atramentowych drukarek – zwykle wybiera się refabrykowane zamienniki, które po zużyciu są wymieniane na kolejne.

Tekst przygotowany przez sklep z tonerami inkhouse.pl

Views:
889
Article Categories:
Biznes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *